Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-07-11   #1
estebaan
Er
estebaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2009 Apr
Mesajlar: 22
Tesekkür: 1
Tecrübe Puanı: 0
Rep Puanı : 10
Kıdemi : estebaan etkisiz eleman :)
Standart Kahpe Bizans Oyunları

İnternet kafeciler odasından alıntıdır...
Cumartesi, 23 Temmuz 2011 01:29 | İstanbul İnternet Kafeciler Esnaf Odası tarafından yazıldı.
Değerli İİK Oda Üyeleri,

Bu Tür Yazıları Kaleme Almak Zorunda Kalmak Bana Gerçekten Zül Geliyor.

Mesleğe hiç bir faydası olamayan zamanımı çalan, boşa harcatan yazılar!

Lakin, Oda'nın ve meslektaşlarımın peşini bir türlü bırakmayan "SATICI ZİHNİYETLİ EFENDİLER" son bir ders almak istediler! İİK Oda'sını haksız gerekçelerle seçime görütmeyi başardılar. Bu arkadaşları mesleğe ve meslektaşa verdikleri zarardan ötürü esefle ve şiddetle kınıyorum. Seçimlerde arka ceplerinde sakladıkları durumu sakat üyeleri; seçimi az bir farkla kaybedince ortaya çıkardılar. İlçe ve yüksek seçim kurullarına itiraz ederek bu kurulları kandırmak ve seçimi iptal ettirmek istediler. İlçe ve Yüksek Seçim Kurulları oynanan oyunu gördü ve tabiri caiz ise yemedi. İtirazları RED etti. Maalesef aynı oyunlar Bakanlığımıza oynandı ve Bakanlığımız bu oyunları yedi. Şimdi yeniden seçime gidiyoruz.

Seçim sürecinin finaline yaklaştığımız bu günlerde;

Seçim çalışması adı altında üyelerimizi dolaşan ve esnafı kandırmak adına tarafımıza her türlü iftirayı atmaktan çekinmeyen eski İİK Oda yöneticilerinin gerçek yüzlerini açık ve net belgleriyle ortaya koymak zorunda bırakıldım.

www.internetcafeciler.net sitesinin forum sayfalarında sık sık çirkin iftiralarla ortaya çıkan sözde meslek aşıklarına buradan gereken cevapları veriyorum.

Aşağıdaki Yazımı Dikkatle, Sabırla ve Anlamaya Çalışarak Okumanız Kendi Menfaatlerinizin Gereğidir.

1 Ağustos 2011 Sabahına böyle uyanmak istemiyorsanız mutlaka yazıyı okuyun. 3+ Projesi

Okumanızı ve sunduğum belgeleri dikkatle incelemenizi rica ediyorum.Oda Eski Başkanı Ali Yakup TURANOĞLU seçimi kaybettiği günden bu yana kendi gerçekleştirdiği seçimleri önüne gelen her makama şikayet etti. Şikayetleri sonucunda bakanlık müfettişleri bizi suçlayacak herhangi bir unsur bulamadılar. Bu gayet doğal olan sonucu beğenmeyen TURANOĞLU şikayetlerine devam etti. Sürekli devam eden şikayetler sonucunda denetim üstüne denetim gerçekleştiren bakanlık müfettişleri en sonunda TURANOĞLU ve yönetiminin “Oda'yı Zarara Uğrattığını” fark etti. Akabinde “bizzat bakanlık tarafından” “görevi kötüye kullanmak” suçlaması ile “TÜM ESKİ YÖNETİM” hakkında “savcılığa suç duyurusu” yapıldı.

Görmek İçin Tıklayınız… s_rapor.pdf

Biz de eski yönetimle alakalı tespit ettiğimiz içeriği suç oluşturan konularda; Eski yöneticiler ve genel sekreterler hakkında, “resmi evrakta sahtecilikten zimmete, zimmetten dolandırıcılığa” kadar bir çok konuda suç duyurusunda bulunduk.

Beş ayrı suç duyurularımızdan ikisi hakkında savcılık makamı dava açılmasını talep etti. Haklarında “görevi kötüye kullanmak”tan dava açıldı. Diğer suç duyurularının soruşturması savcılıkta devam etmekte. 12 aydır savcılığın soruşturmaları tamamlamasını bekliyoruz!

Görmek İçin Tıklayınız.

İşte bu kişiler şu an yeniden “Oda yönetimine gelme” çabası içindeler. Bu çaba olağan üstü genel kurul (seçim) günü olan 30 Temmuz 2011 tarihine yaklaştığımız bu son günlerde öyle bir hal aldı ki Oda’mıza, şahsıma ve arkadaşlarıma atılan iftiralar dayanılmaz hadde ulaştı. Hem iftiralara cevap vermek hem de bazı bilgi ve belgeleri üyelerimizle paylaşmak farz oldu.

Esnaf Nasıl Kandırılıyor?

Ali Yakup TURANOĞLU ve “KADER ORTAĞI” Fırat Çağlar ÖZER ortaklıklarını ustaca gizleyerek bir takım oyunları sergilemekteler. Gerek şahsım, gerek oda başkan vekilim (ağabeyim) Sayın Aytekin YİĞİT Bey hakkında çirkin ve mesnetsiz iftiralar atılıyor. Esnafı dolaşarak oy toplama çabası içine giren bu kişiler hiç çekinmeden hakkımızda “GERÇEK DIŞI HİKAYELER” anlatmaktalar. Yanıltmak, kafa karıştırmak amacıyla aslı astarı olmayan sözde “bilgilerle” esnafı zehirlemekteler.

Üyelerden Tepki

Yakın geçmişte Fırat Çağlar ÖZER Ali Yakup TRANOĞLU ile birlikte oy toplamak amacı ile üye ziyaretleri gerçekleştirmeye başladı. İkilinin ziyaret ettiği üyeler TURANOĞLU’nu karşılarında gördüklerinde bu kişiden zarar gördüklerinden bahisle Fırat Çağlar ÖZER’e şikayetçi oldular. Üyeler “Size oy verecek bile olsak Ali Beyle dolaşıyorsanız eğer asla oy vermeyiz” diye açık açık söylediler. Fırat Çağlar ÖZER ise “TURANOĞLU ile alakam yok” “O bize sadece adresleri gösteriyor” “TURANOĞLU’nun nasıl bir adam olduğunu sonradan anladık, hatalarımızı düzelteceğiz” söylevleriyle durumu kurtarma çabası içine girse de bu palavralara kimse inanmadı.

Tuhaf İlişkiler;

Birinin diğeri için iyi şeyler düşünmediği halde yanında taşımasına, diğerinin de kendisi hakkında “nasıl bir adam olduğunu sonradan anladık” diyen birinin yanında nasıl durduğuna anlam veremeyen üyelerimiz, olayı ibretle izleyip esefle kınadılar. Hata yaptıklarını anlayıp taktik değiştiren ikili, ziyaret ettikleri üyenin durumuna göre hareket etmeye başladı. Bazen beraber gidiyorlar bazen de Fırat Bey yanında TURANOĞLU olmadan gidiyor. Herhalde TURANOĞLU hakkında daha rahat ileri geri konuşma imkanını bu şekilde buluyor.

Gerçekleri Örtme Çabaları;

Bu iki “iki kafadar” insanları “ahmak” yerine koydu ve aralarında ki “kader ortaklığını” gizlemeye çabaladılar! Haklarında gerçekleştirdiğimiz suç duyurusuna istinaden açılan davada “beraber yargılandıklarından” kimseye bahsetmediler. Şu an savcılıklarda süren diğer soruşturmalar neticelendiğinde ise başka davalarda da beraber yargılanacakları kuvvetle muhtemel. Ne var ki gerçeği sadece kendileri bilmekteler ve haberi olmayan üyelerimize gerçekleri anlatmıyorlar. Tek avantajları ülkemizde adalet sisteminin kaplumbağadan bile yavaş ilerliyor olması. Bu yavaşlık sahneyi istedikleri gibi kullanma fırsatını onlara sağladı. Ve bir çirkin ötesi oyunlarını sergilemeye başladılar. Nasıl mı?

Kahpe Bizans Oyunlarını Aratmayan Entrikalar

Gittikleri internet kafelerde Fırat Çağlar ÖZER kendisini, barışçı, kavgadan uzak, iş bilir, Oda’cılığı bilen, görev adamı olarak nitelendiriyor. İİK Odası’nın kendisi ve TURANOĞLU hakkında gerçekleştirdiği suç duyurularını hatırlatan üyelere ise “iftira atıyorlar” diyerek Oda’mızı ve şahsımı “müfteri” ilan ediyor. Ya da sıkıştığında “Ali Bey’in işleri” diyerek kıvırıyor.

Fırat Çağlar ÖZER, TURANOĞLU ile şahsım arasında bir çekişme olduğu konusu üzerinde “özellikle” duruyor! “çekişme yüzünden esnaf zarar görüyor” düşüncesini kafalara yerleştirmeye çalışıyor. Şahsi husumetlerin son bulması adına kendisinin seçilmesi gerektiğini açıkça söylüyor.

Kısaca söylemek gerekirse, kendileri hakkında var olan ve ayyuka çıkmış iddiaları gizleyip, hakkımızda da gerçekleri çarpıtan gizli oyunlarını oynayıp, üyeleri aleyhimize çevirmeye çalışıyorlar.İkilinin sergilediği oyunda TURANOĞLU’na düşen “rol” bambaşka! TURANOĞLU da ziyaret ettiği esnaflara bizi çileden çıkartmaya yönelik sabır sınırlarımızı zorlayan yalan ve iftiralarla dolu masallar anlatıyor. Bu masalları özellikle kulağımıza gelecek şekilde yayıyor. Fırat Çağlar ÖZER ılımlı birini oynarken TURANOĞLU bizi kızdıracak adam rolünü üstlendi. Bu sayede kendisine saldırmamı bekliyorlar. Ben TURANOĞLU ile kavga ettiğimde Fırat Çağlar ÖZER’in söylemlerinin sözde doğruluğunu göstermiş olacaklar!

Ne Internet kafe esnafının ne de bizim; sergilenen bu kahpe Bizans oyunlarını aratmayan entrikaları yemeyecek akla ve zekaya sahip olduğunu hala idrak edememiş olmaları, gerçekte, kendi seviyelerini açıkça ortaya koymaktadır.

www.İnternetcafeciyiz.com dan Saldırılar.

Şu ana kadar hakkımızda üretilmiş yalanlara “kısmen” cevaplar verdim. Ancak üyelerimizden bazılarının bu yalanlara inandıklarını gördüğümde verdiğim cevapların yeterli olmadığını görüyorum. www.internetcafeciler.net sitesinden bir üyemizin inandığı gerçek dışı konuları okumanızı isterim.

Okumak İçin Tıklayınız……

Kafeci arkadaşımıza hakkımızda gerçek dışı söylemlerde bulunan başkan adayı Fırat Çağlar ÖZER, arkadaşımızın yazısından da anlaşıldığı üzere; ÖZER amacına ulaşmış görünüyor! Amacına ulaşmış ki arkadaşımız bize kızgınlıkla bazı sorular yöneltmiş! Arkadaşımıza, Aytekin YİĞİT Bey’e çıktığı denetimlere istinaden kendisine takdim edilmek üzere harcırah kararı aldığımızdan bahsedilmiş. Bu konu sanki yasal olmayan bir iş yapmışız gibi esnaf arkadaşımıza anlatılmış ve anlatılmaya devam ediliyor. Peki bunu anlatan kim? Yazıdan anlaşıldığı üzere “TURANOĞLU’nun yakın arkadaşı” ve “Odamızın eski genel sekreteri” Fırat Çağlar ÖZER. Bu arkadaşın başkan adaylığını destekleyen kim? Ali Yakup TURANOĞLU. Ali Yakup TURANOĞLU’nun 12 Mayıs 2010 günü Oda’mıza gönderdiği ihtarnameyi okuduğunuzda “körlerin ve sağırların birbirini ağırladığını” inkara yer kalmayacak halde anlayacaksınız.

Görmek için Tıklayınız… ali_yakup ihtarname.jpg


Görüldüğü üzere TURANOĞLU 2.5 yıl boyunca 39 ilçede çıktığı denetimlerden hak edindiği harcırahını noter kanalı ile İİK Oda’sından talep etmiş.

Eğer daha net anlatmak gerekirse;

1- Fırat Çağlar ÖZER maaşla çalışan genel sekreter (memur) olarak TURANOĞLU yönetimi tarafından 18.07.2007 tarih ve 18/2 nolu yönetim kurlu kararıyla 800 TL maaş +Yol +Yemek+ SSK ödenerek işe alındı.

Görmek İçin Tıklayınız… 18-18.07.2007-18.JPG

2- Aradan altı ay geçti ve 05.03.2008 Tarih ve 28/11 nolu kararla Fırat Çağlar ÖZER 915 sıra numarası verilerek Oda’ya üye olarak kabul edildi.


Görmek İçin Tıklayınız… 28-05.03.2008 -28.JPG


3- 03.06.2009 Tarih ve 43/3 sayılı kararda ise işten çıkartıldı.


Görmek İçin Tıklayınız…. 43-03.06.2009-43.JPG

Bu kararların ne anlam taşıdığını anlamak ancak Fırat çağlar ÖZER’in Oda üyeliğine kabul sürecini analiz etmekten geçiyor.

Analize girişmeden önce bazı gerçeklleri ortaya koyalım,

1- Fırat Bey Oda’nın genel Sekreteri olarak çalıştığı dönem içinde Avcılar’da bulunan Tauna İnternet Kafeye %1 ortak olarak internet kafeci esnafı oldu.

2- Bu kafenin “diğer ortakları” ise “Ali Yakup TURANOĞLU, Ali Ergün ER” gibi yönetim kurulu üyeleri!

3- Tauna İnternet Kafenin bir de asıl sahibi var. Büyük patron! O kim mi? 3+ projesinde 5 USD + KDV karşılığında Microsoft Lisanslarının kurulumunu yapacak olan Yunus Emre

ÇADIR.

Konuyu dağıtmak istemem ama kurulan tezgahın boyutlarını görmeniz için kararı görmeniz gerekiyor.

04.11.2009 Tarih ve 49/4 Numaralı Kararı Görmek İçin Tıklayınız… 04.11.2009-49-5.JPG

Bu sebeple midir bilinmez ama geçen seçimde 1.000 den fazla üyeye posta yoluyla mektup yolarak “ VİCDANEN! ” bilgilendirmek isteyen Yunus Emre ÇADIR’ın üyelere gönderdiği Mektubu da…

Okumak İçin Tıklayınız yunusemre.jpg

İki kafadarın birbirinden habersiz aynı iş yerine ortak olamayacakları malumunuz. Yani oturup ortak olmaya birlikte karar verdikleri açık ve net belli. İnternet Kafeye ortaklığın doğal sonucu İİK Oda’sına üye olunacağıdır. Bu durumu “kendi özgür iradeleriyle” istedikleri ve seçtikleri de ortada.

Önce aralarında anlaşıp bir ortaklık sözleşmesi yaptılar. Sonra gidip Vergi dairesine yeni ortakları Fırat Çağlar ÖZER’i bildirdiler. Sonra Fırat Çağlar ÖZER Esnaf sicile gidip kaydını yaptırdı. Son işlem Fırat Çağlar ÖZER genel sekreteri olduğu Oda da kendisine ait üyelik işlemlerini bizzat kendisi gerçekleştirdi. Yönetim kurulu başkanı ve artık ortağı olan TURANOĞLU’da üyelik kakarının altına imzasını atarak üyelik işlemini tamamladı.

Görmek İçin Tıklayınız… 28-05.03.2008-28.JPG

Sonra bir gün geldi, Fırat çağlar ÖZER işten aniden çıkartıldı!

03.06.2009 Tarih ve 43/3 sayılı Karara özellikle DİKKAT EDİNİZ!


“3- İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği telkinine istinaden, genel sekreterlik görevini sürdüren Fırat Çağlar ÖZER’in vergi mükellefiyeti bulunduğundan tüm haklarının ödenerek iş akdinin feshine,”

Görmek İçin Tıklayınız 43-03.06.2009-43.JPG

Bu karara istinaden Fırat Çağlar ÖZER 3600 TL tazminatını oda kasasından tahsil etti.

Görmek İçin Tıklayınız,

İşin garip tarafı şu ki; 03.06.2009 Tarih ve 43/3 sayılı kararda işten çıkartılma gerekçesi olarak “vergi mükellefiyeti bulunduğu” gerekçesinin gösterilmesi!


Fırat Çağlar ÖZER kendisini anlatırken “uzun yıllar Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde çeşitli görevlerde iştigal ettiğini” söylüyor. Pek çok belge ve eğitimde almış! Şunu demeye getiriyor; ben Oda’cılığı herkesten iyi biliyorum.

Peki o halde kendi sebep olduğu bir olumsuzluktan ötürü “Oda’yı zarara uğrattıklarında” zararı “kendilerinin karşılamak” zorunda olduklarını neden bilmiyor? Yoksa “esnafın parası deniz yemeyen keriz” hesabı mı yapılmış? Yönetim kurulu size tazminat ödemek üzere karar alırken; “Ortaya çıkan zarara sebep olan biziz, bu zararı biz karşılamak zorundayız” diye yönetimi neden uyarmadı?

Düşünün ki Devletin arabasını kullanan bir emniyet mensubu, asker yada memursunuz. Aracı kullanırken istemeden kusurlu davrandınız ve kaza yaptınız. Bu durumda aracın tamir giderlerini memur olarak siz karşılamak zorundasınız. Parasını devletten alamazsınız. Bizim bu olayda da durum aynı. Direksiyon sizlerin elinde ve siz göz göre göre aracı duvara çarptınız. Sonra ortaya çıkan zararı esnafa ödettiler. Ben hukukçu değilim. Bu eylemin "görevi kötüye kullanma" suçunu oluşturup oluşturmadığını bilemem. Bildiğim tek şey var o da Fırat Çağlar ÖZER’in "hak etmediği" bir parayı "vicdanı zerre kadar sızlamadan" aldığıdır.

Bu hak etmediği parayı Fırat Çağlar ÖZER’e verenlerde şimdi onun listesinden seçime girecekler! İİK Oda’sına ÖZER’i başkan, kendilerini de yönetici yapacaklar!

1- Yaşar KELEŞ yeni başkan vekili adayımız

2- Sedat ÖZTÜRK Fırat Çağlar ÖZER’in yeni ortağı,

3- Nevzat UÇAR, Ben paramı isterim,

4- Tayfun ASLAN Ben de paramı isterim,

5- Ali Yakup TURANOĞLU – Kuklaları oynatan abi,

Fırat Çağlar ÖZER İİK Oda’sında genel sekreterken, TURANOĞLU’nun %1 ortağı olduğu kafeye %1 ortak olarak internet kafeci oldu. Bu sayede mesleğe uzun yıllarını veren insanlara meslektaşım diye hitap edebilme hakkına kavuştu! Şimdi ise Oda’ya başkan adayı dahi olabiliyor. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde de uzun yıllar çalıştığını iddia eden bu şahsın akrabaları arasında birde Oda Başkanı var. Kitap da yazmış “ Esnaf ve Sanatkarlarımızın tanımı, sorun ve çözümü ” adı altında! Şimdi merak ediyor ve soruyorum,

Sayın Fırat Çağlar ÖZER,

Bu kitapta, “Oda Başkanı Olmak İçin Uygulanacak Taktikler” adlı bir bölüm var mı? Eğer yok ise konu hakkında bir kitap yazmayı düşünür müsünüz? Peki, “Başkanla Nasıl Kanki Olunur?” ve “Ortağı Olduğunuz İş Yerine Çıkar Sağlama Amaçlı Yönetim Kurulu Kararları Nasıl Alınır?” adlı bir bölüme de yer verir misiniz? Unutmadan bir de “Oda Üyesi Olmayan Internet Kafecilere Esnaflık Belgesi Düzenleme Taktiklerinizi” de okumak isteriz. Malum sizin değiminizle biz bu işi bilmiyoruz! Faydalanırdık kitaplarınızdan!

Fırat Çağlar ÖZER’in genel sekreterliği döneminde ortaya koydukları icraatları ile ilgili bilgi ve belgeler ortada duruyorken;


“Oda başkanlığını” “meslek olarak” nitelendirip “odacılığı biz biliyoruz” gibi “trajikomik bir söyleme imza attı.” Kendisi şunu iyi bilsin ki internet kafe işletebilen her meslektaş herhangi bir meslek Oda’sını da layıkıyla yürütür. Çünkü internet kafeci, esnaflığı yanısıra aynı zamanda işletmecidir, idarecidir, insan sarrafıdır.

Nasıl Oda başkanı olunurun? kısa yolunu yukarıda bize gösteren Fırat Çağlar ÖZER’ e internet kafecinin derdinden anlaması için geçmesi gereken yolları anlatmak gerekiyor. Bunu ayrı bir yazımda anlatacağım. İnternet Kafeciliğin “i” sinden haberi olmadığı halde;

Nasıl bir Oda’cı olduğu da ortada iken, hakkımda yalan ve iftiralarla ortada dolaşabilen bu kişi bilmeli ki; biz sizin gibi “gökten zembille inmiş, berberden bozma genel sekreterlikten ısmarlama başkan” değiliz. Onur, şeref ve namus kavramları da bizim asla söz söyletmeyeceğimiz değerlerimizdir. İftiraları sıraladığınız esnafların dilekçelerini Oda Başkanlığına ilettiğini ve tüm iftiralarınızın hesabını seçimlerden sonra hakim önünde vereceğinizi biliniz.


Değerli meslektaşlarım,

Körle yatan şaşı kalkar deyimini duymayanınız yoktur. Zamanında birbirleri ile sıkı ilişkiler içinde olan TURANOĞLU ve Fırat Çağlar ÖZER’in karar defterlerinden fışkıran acı gerçekleri hiçbir “müfettiş raporu” örtemez. Savcılık soruşturmaları tamamlanıp açılan/açılacak davalar sonuçlandığında “tüm gerçekler gün gibi” ortaya çıkacak.

Ortaklıkları fiilen bitmiş ama “kader ortaklığı” devam eden bu kişilerin seçim projeleri diye ortaya attıklarını okuduğumuzda “seçimi kazandıkları takdirde yeni satış kampanyalarının başlayacağı” alenen görünmektedir. Kafeciye hiçbir değer katmayan sadece “YENİ ÜRÜNLER SATMAK” üzerine kurulu projelerini anlatırken esnafın içinden ne geçirdiğini bilselerdi eğer, yüzleri kızarır mıydı? Bilmiyorum. Odamız Projesi olarak ortaya koyduğumuz ve ÜCRETSİZ verdiğimiz TİB onaylı Webfiltre’yi dahi sırf kötülemek için hiçbir mesnedi olamayan çirkin iddiaları otaya atanların; geçmişte kapı kapı dolaşıp Filtre yazılımı pazarladığını hepiniz biliyorsunuz. Hatta kendi yazdırdıkları “Filtre Türk” adlı yazılımını da bir dönem PC başına 5 TL + KDV’ye satmış ve yazılım TİB onayını alamayınca projeleri ellerinde patlamıştı.

Görmek İçin Tıklayınız…. filtreturk.JPG

“Filtre Türk”’ e TİB Onayını almayı beceremediklerinde başka firmaların yazılımlarını sattıklarını da hepiniz biliyorsunuz. Size de satmış ve veya satmak için girişimde bulunmuş olmaları kuvvetle muhtemel. İşte bu tür zihniyetlerin proje anlayışı “esnafa satmak” ve “esnafı ticari firmalara satmak” üzerine kuruludur. Üyelerin adreslerini ve iletişim bilgilerini Microsoft’a verdikleri müfettiş raporunda dahi yer aldı.

Görmek İçin Tıklayınız. DEĞİŞİM ZAMANI PROJESİ. ( Bilgisayar Satma Projesi ) Ana Sayfada 3. Salayt

Görmek İçin Tıklayınız. bilgiverme.JPG

Esnafı ticari firmalara peşkeş çekeceklerini de kandi imzaları ile Microsoft’a “vaz” ettiler. Bu kağıdı imzalarken zerre kadar utanmadılar…..

Görmek İçin Tıklayınız…. microsoft.JPG

Bu günse esnaftan duyuyoruz ki seçimlerden sonra bir İzmir firmasına adresleri biz vermişiz! Oysa yüzlerce esnaf TURANOĞLU’nun seçimlerden sonra 35 (İzmir) plakalı bir araçla kafe kafe dolaşıp lisans satmaya devam ettiğini biliyor.

Esnaf Arkadaşım,

Geçmişte ortaklarıyla birlikte gerçekleştirdikleri icraatlarla işimizi baltalayanlar; Şimdi “yarım kalan satış işlerini tamamlamak”, “gücü tekrar elde ederek”, “korku imparatorluğunu yeniden inşa etmek” ve “temize çıkmak,” gayeleriyle sizleri kandırmak istiyorlar. Geçmişteki “Baskıları” hatırlayınız!


Önemli olan tek şey var! Meslek Oda’ları helal, haram, hak ve adalet gibi kavramları bilmeli ve dikkatle riayet etmelidir. İdare ettikleri İİK Oda’sında “korsan yazılım” kullanırken (hırsızlık yaparken), idaresi altında bulunanlar üzerinde baskı kurup yasal yazılım kullanmaya zorlayanların yukarıda saydığımız kavramlara ne kadar yakın olduklarını üyelerimiz sorgulamaktadır. Lisansız yazılım kullanmanın “hak yemek” olduğunu söyleyenler “kendileri lisanssız yazılım kullanırken ne yiyor? ve hakkı nasıl tesis ediyorlardı” acaba?.

Bu soruyu, Bakanlığın Oda’mızı çağırdığı “Olağan Üstü Genel Kurula” a gelip kendilerine soracağınıza inancım tam.

30.07.2011 Cumartesi günü seçiminizi yapacaksınız. Bu seçim bizden çok sizleri ilgilendiriyor. Nasıl yönetilmek istediğinize o gün sizler karar vereceksiniz. Nede olsa BALTAOĞLU kazanır benim “1” oyumdan ne olacak düşüncesine kapılır ve seçime gelmezseniz eğer o “bir” oyunuzun ne kadar da değerli olduğuna 1 Ağustos 2011 sabahı şahit olabilirsiniz. Seçimlerin yenilenmesi işinin “4” oy az almamız sebebi ile gerçekleştiğini asla unutmayın. Söylenen yalanlar ve çevrilen entrikalarla kafası bulanarak sandığa koşan üye sayısının, rehavete kapılarak sandığa gitmeyen üyelerden fazla olması ihtimalini asla aklınızdan çıkarmayınız.

1 Ağustos 2011 Sabahına böyle uyanmak istemiyorsanız oy'unuzu mutlaka kullanın. TIKLAYINIZ...http://www.iiko.org.tr/bet/index.php...d=59&Itemid=59


Hayırlı işler ve bol kazançlar dileklerimle.

Metin BALTAOĞLU

İİK Oda Bşk.

Konu estebaan tarafından (23-07-11 Saat 16:23 ) değiştirilmiştir..
estebaan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla