Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-03-17   #1
marasko
Er
marasko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tesekkür: 3
1 Mesaja Tesekkür Edildi
Tecrübe Puanı: 0
Rep Puanı : 10
Kıdemi : marasko Doğru Yolda
Standart Pc - Masa ve Hdd siz Sistem Tavsiyeleriniz - Kafe açmayı düşünüyorum

Merhaba arkadaşlar, 2011 yılında askerlik yüzünden kafe işini bıraktım. Kocaeli / Gebze'de cafe açmak istiyorum.

Gebze'de ki cafeler şu an kazanıyor gibi. Saati 1.5 TL. Tüm cafeciler anlaşmış ve 1.5 yapmışlar.

Ben 1.800 TL 'ye 80 metrekare bir dükkan buldum. Yakınlarda bir cafe daha var, çarşı merkezde bu yer. Yer olarak kötü bir yer değil bence, kafenin tutması için iyi bir düzene ve iyi pc lere ihtiyacım var.

Öncelik olarak 15 bilgisayar almayı düşünüyorum. Bütçem şu an 50-60bin TL. Fazlasını bulamıyorum ama ilk yıl içerisinde 10 pc daha alabilirim. Bir yerden alacağım var, onu bekliyorum. Peşin parayla gireceğim için zamanla yavaş yavaşta pc leri arttırabilirim.

CCBOOT Sistemini Tavsiye eder misiniz?
Yeni sistemde sanıyorum ccboot kullanılıyormuş. Siz bana Ccboot mu tavsiye edersiniz yoksa buna benzer sistemler var anladığım kadarıyla ve aylık belli bir miktara üye olunuyor. Tam olarak hangi sistemde başım ağırmaz ve sorunsuz bu işi yapabilirim, bu konuda desteğiniz lazım.

Oyun Bilgisayarı Tavsiyesi
Oyun Bilgisayarı (cafe ismini GAMER CAFE gibi birşey yapabilirim, ilgi çekmek için)
Oyunları rahat oynayabilecek bir sistem önerir misiniz? Beni en az 3 sene idare etsin. Pc başı 3.000 TL harcayabilirim. (bir de 24 inc mi yoksa 27 inc mi monitör alsam)

Masa Düzeni
Cafe de masaları tek tekmi yaptırsam yoksa özel tasarım tek düzen masa sistemi mi kullansam. Örnekler verirseniz çok iyi olur.

Bunun dışında ekstra tavsiyeleriniz varsa da çok makbule geçer.
marasko isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla