Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-08-17   #1
rockerrr
Çavuş
rockerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 92
Rep Puanı : 510
Kıdemi : rockerrr Şöhret basamaklarını tırmanıyorrockerrr Şöhret basamaklarını tırmanıyorrockerrr Şöhret basamaklarını tırmanıyorrockerrr Şöhret basamaklarını tırmanıyorrockerrr Şöhret basamaklarını tırmanıyorrockerrr Şöhret basamaklarını tırmanıyor
Kızgın Nakit satışı ve malzeme satışı (malum olayda ibre yine bize döndü) okuyun, yorumlayın

Birinci konu

arkadaşlar şu tv8'de yayınlanan programda çocuğun ölümünü onlıne bir oyuna (hangisi ben anlayamadım) ve nakit satışına çevirdiler. Siz nakit satışını kaç yaş altına yapmıyorsunuz ve usulü nedir? Benim bildiğim 12 yaş altına yapılan satışlarda tek taraflı bağlamazlık hükümleri oluşuyor tabi tam hukuki boyutunu hatırlayamıyorum. (borçlar hukukunda vardı)

ikinci konu

bugün kafeme mülki idari amirin görevlendirdiği iki adet kolluk kuvveti(polis) denetime geldi. Ben adamları sallamadım ve tavırlarımdan rahatsız oldular. Ben klavye mouse kulaklık gibi sarf ürünleri satışına geçen ay başladım. Ve işe başlamadan önce de muhasebecime danıştım yazarkasayı aldığım yere bilgisayar parçası olarak maliye kaydını işlettim. Bi ceza falan vermediler ama bana satamazsın dedi bende satarım buna siz değil maliye memurları karışır ve benim maliye kaydım var dedim. Ama henüz vergi levham yenilenmediğinden satış yaptığım görünmüyor sadece yazarkasada kayıtlı ve usule göre eskiden dilekçe vermek gerekirmiş şimdi sadece kasaya işlettiğin zaman maliye bilgilendiriliyormuş.
Herneyse banainternet toplu kullanım sağlayıcıları hakkında yönetmeliği oku orda satamayacağın yazar dedi. Bende açtım yönetmeliği okudum. Sadece alkol ve tütün mamülleri olamaz diyor ve kola gibi bilgisayar parçası gibi ürünleri satamaz diye bir yükümlülük maddesi yok.

Aksine denetim kapsamına girenler yönetmelik kapsamında sadece madde 5 ve 9. O da 12 yaş ıp log filtre kamera kaydı vs. Onlara zaten uyuyoruz. Ben şimdi yarın maliyeye gideceğim sizinde başınızı ağrıtan bunun gibi olaylar oldu mu olduysa ne gibi önlemler aldınız.

Biraz detaylandırdım ama lütfen herkes okusun yorumlasın fikir paylaşımında bulunsun.