Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-10-17   #7
ecowayt
Yüzbaşı
ecowayt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2005 Nov
Mesajlar: 725
Tesekkür: 77
Tecrübe Puanı: 67
Rep Puanı : 10
Kıdemi : ecowayt etkisiz eleman :)
Standart

Bu işin evveliyatını bilenler bilir bilmeyenler içinde kısaca özet geçeyim. Biz 2006-2007 yılları arasında bursa da oda kurma girişimlerine başladık, bursadaki tüm meslektaşlarımızı tek tek gezip oda kurulumu ile ilgili gerekli evrakları doldurup sanayi ve ticaret bakanlığına başvurumuzu yaptık, sanayi bakanlığı da bize esnaf sicilde 560 kişilik imza föyü açtı, bundan sonrası sadece bu bilgileri olan ve karşılığında esnaf sicile kimliği ile gidip imza atmaktı. Sizce bu 560 kişiden kaç kişi esnaf sicile gidip imza atmıştır ? Hadi sonucu ben söyliyeyim, 61 kişi !! Oda kurulumu için gereken sadece yarım saatini ayırıp esnaf sicilde 1 tek imza atmaktı. Biz 2 yıl boyunca işimizden, zamanımızdan feragat edip bin küsür meslektaşımızı ziyaret edip bu odanın kurulması için çabalarken narettin hoca misali arkamıza dönüp baktığımızda sadece 61 arkadaşımız vardı.
Sonrasında sağolsun elektronikçiler odası başkanımız Talat Demircan bizler için elektronikçiler odası bünyesinde internet cafe ve oyun salonları adı altında bir komisyon kurdu ve bu konuda da bizleri görevlendirdi, yapılması gerekler konusunda da sürekli yanımızdadır kendisi ama bu konisyondan bile eminim ki birçok arkadaşımızın halen haberi yoktur.
Buradaki asıl amaç oda kurmaktan ziyade mevcut odalara ve komisyonların yanıda olabilmek ve bunlara destek olabilmekte. Odalara destek olmadıktan sonra oda kurulsa ne kurulmasa ne ? Bakınız istanbul odası başkanımız Metin Baltaoğlu bu iş için yıllarını, tabiri caiz ise hayatını adadı. Ama gerek sosyal medyada, gerekse forum sitelerinde uğramadığı hakaret, yemediği laf kalmadı. Bizim ağzımızda sakız gibi dönen bir laf vardır "odalar aidat almaktan başka ne iş yapar ki " Bende soruyorum biz bu işten evimize ekmek götüren insanlar olarak toplu halde hangimiz bu insanların yanıda durduk ki? Kaçımız odaya aidat ödemek dışında gidip bir çaylarını içip meslek hakkında sohbep edip görüşlerimizi, düşüncelerimiz, projelerimizi sunduk ki ? iş yükünü sadece bu insanlara sırtımızı yaslamakla paylaşamayız. Yanlarında olmadıktan sonra hesap sormayada hakkımız yok. Ya birik olur hep birlikte ekmeğimizin mücadelesini veririz, yada hep birlikte batar yok oluruz...
__________________
http://www.belktro.org.tr/index.php/internet-kafe-ve-oyun-salonu-duyurular.html

Skype : ecowayt16
ecowayt isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
ecowayt Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 5 Kisi: