Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-11-17   #1
TripErdal
İnternet Kafeci
TripErdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tesekkür: 24
Tecrübe Puanı: 39
Rep Puanı : 271
Kıdemi : TripErdal Doğru YoldaTripErdal Doğru YoldaTripErdal Doğru Yolda
Mesaj Disksiz sistemde Fortnite kurulumu

Arkadaşlar kolay gelsin, elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım.
Servera oyunu kuruyoruz, kurarken ben e:\dizinine kuracağım için onu seçtim.

Click the image to open in full size.

install diyoruz. Kurulum bittikten sonra kendimize bir hesap yaratıp login oluyoruz ve aşşağıdaki ekran geliyor.
fortnite 2.jpg - 367 KB
İnstall Diyoruz ve alttaki ekran geliyor
fortnite 3.jpg - 762 KB
ben e:\dizinine fortnite klasörü yarattım ve onu seçtim yani aşşağıdaki gibi.
fortnite 4.jpg - 756 KB
yine install diyor ve serverda kurulumu bitiriyoruz.
şimdi son duruma bakıyoruz. E:\ dizinimizde iki adet klasör beliriyor birisi e:\fortnite ve e:\epic games bir dosya daha var o da sistemin yüklü olduğu c:\programdata\epic yani hepi topu 3 adet klasör yaratıyoruz. Bu oyunda disksiz sistemlerde ki en büyük sorun serverdan update yapınca clientlerin sapıtması ben bunu gidermek için şöyle bir yöntem yaptım, öncelikle c:\programdata\epic\ dosyamızı tam olarak paylaşıma açıyoruz (herkese yani "everyone" olarak yetkilendirmeyi unutmayın) Sonra clientimizi super client olarak açıp yukarıdaki dizini sanki sürücüymüş gibi bağlıyoruz, yani clientten epic klasörünün üstüne gelip "ağ sürücüsüne bağlan" diyoruz ve sürücü harfi olarak bir harf atıyoruz (ben z:\ yaptım)
Şimdi sıra geldi clientlerimizde bu oyunu açmaya, burada önemli bir husus var serverınızda e:\ dizinine kurulum yaptıysanız client diskide e:\ dizini olmalı. (benim yöntemim bu ) Clientten e:\epic games\launcher\engine\binaries\win64 klasörüne giriyoruz ve aşşağıda verdiğim dosyayı o klasöre atıyoruz.
http://dosya.co/6xhw0pfe6nqz/Fortnite.bat.html
Sonra bu bat dosyasının kısayolunu masa üstüne atıyoruz.
Şimdi .bat dosyasının içeriğine gelirsek, bu dosya serverdan oyunu her güncellediğimizde serverdaki c:\programdata\epic\ klasörünün tümünü alıp clientteki c:\programdata\epic\ klasörüne kopyalamaktır. dosya boyutu düşük olduğu için write backlerde bir şişme söz konusu değildir bununda altını çizeyim.
Şimdi geldik olayın en can sıkıcı tarafına burada benim denemediğim fakat olma ihtimaline karşı iki yöntem yazacağım bunlardan birisi garanti yöntem diğeri test edilmemiş olduğu için garanti değil ama daha kısa bir yöntem.

ilk yöntem (garanti olan)
Bunda şöyle bir çakallık yapıyoruz, Servera gidiyoruz e:\fortnite klasörümüzü ismini değişip e:\fortnite2 yapıyoruz ve e:\ dizinine bir tane daha fortnite klasörü açıyoruz. Daha sonra Clientimize dönüp e:\epic games\launcher\engine\binaries\win64 altında bulunan Epic games launcher.exe dosyasını çalıştırıyoruz bu dosyayı açınca sırasıyla yukarıda resimlerini paylaştığım oyununun install kısımları gelecek yani;
fortnite 2.jpg - 367 KB
fortnite 3.jpg - 762 KB
fortnite 4.jpg - 756 KB
en son kısımda bu sefer lokasyonları yine aynı yapıyoruz e:\fortnite ve e:\fortnite\fortnite şeklinde sonrasında kurulum için download yaptığı sırada oyunu kapatıyoruz. ve tekrar servera dönerek e:\fortnite klasörünü siliyoruz ardından e:\fortnite2 klasörünün ismini tekrar değiştirip e:\fortnite yapıyoruz.
Sonrasında clientimizi tekrar açıp masa üstüne kısayol oluşturduğumuz Fortnite.bat dosyasını çalıştırıyoruz dosyaları kopyalayıp oyunu hazır hale getirmesi lazım. Bu kesin yöntemdir ben bu yöntemle halettim diğer yöntem ise kısaca şöyle ilk yöntemi hiç yapmadan direk masaüstündeki kısayolu açarak denemektir. Ben bu yöntemi denemedim olma ihtimali var, deneyip bakabilirsiniz.
Sıkıntı yaşadığınız bir nokta olursa TW ile baglanıp halletmeye çalışırım.
Kolay gelsin, hayırlı işler bol kazançlar.

Konu TripErdal tarafından (15-11-17 Saat 10:01 ) değiştirilmiştir..
TripErdal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
TripErdal Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi: