Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-01-18   #6
Muzaffer
İnternet Kafeci
Muzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tesekkür: 194
Tecrübe Puanı: 1463
Rep Puanı : 11694
Kıdemi : Muzaffer Moderatör adaylığı desteklenmelidirMuzaffer Moderatör adaylığı desteklenmelidirMuzaffer Moderatör adaylığı desteklenmelidirMuzaffer Moderatör adaylığı desteklenmelidirMuzaffer Moderatör adaylığı desteklenmelidirMuzaffer Moderatör adaylığı desteklenmelidirMuzaffer Moderatör adaylığı desteklenmelidirMuzaffer Moderatör adaylığı desteklenmelidirMuzaffer Moderatör adaylığı desteklenmelidirMuzaffer Moderatör adaylığı desteklenmelidirMuzaffer Moderatör adaylığı desteklenmelidir

Alıntı:
rockerrr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Herkese hayırlı işler dilerim. Aklıma takılan küçük bir soru var ben sadece online oyunlar için game server yaptım.henüz kullanmadım. Switchte gigabit olarak henüz almadım 48 port la 24 port arasında kaldım. Bekleme nedenimde şu sorular:

1- modem çıkışının 100 lük olması switchin 1000lik performansına etkilimidir? (game serverda)

2- makine sayım 30. Switchi 2 adet 24 port alıp game serverı switchlerden birine bağlasam diğer switche bağlı olan makinaları performans olarak etkiler mi?

3- yoksa 48lik mi almalıyım?

Bu arada geçen gün 48lik switchim yanmış yedeği takmıştım.

1- etkilemez kurulum modemten swich e 1 kablo olmalı modem üzerindeki diğer portlar 100mbit calışır buradan kasabilgisayarı arşiv bilgisayarı game server beslenmez kamera vs olabilir.

2- 30 pc için 48 port 2 el gigabit swich bulamazsanız 2tane 24 port kullanılabilir cafenin yarısını 1 yarısını 2 ci swcih e paylaştırın. game serverden 2 kablo cıkış yapın 1er swich e takın. teaming yapın veya ayrı ip kullanarak bağlanırsınız. yük 2 ye bölünür daha hızlı kullanım sağlanır.

3- tek swich her zamn daha iyi olur serverden 2 port u direk tek swich e girin bu durumda teaming tavsiye ederim yapamazsanız ip dağıtımı yine uygun olacaktır.

gerekli bilginiz yoksa ccboot oyun arşivi kuran arkadaşlar var onlara kurdura bilirsiniz.
Muzaffer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Muzaffer Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler: