Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-02-18   #1
MuVe
İnternet Kafeci
MuVe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tesekkür: 5
Tecrübe Puanı: 46
Rep Puanı : 50
Kıdemi : MuVe etkisiz eleman :)
Standart CCBoot 51 Client sıkıntılı olmaya başladı.

Merhaba. 48 PC ile sorun yaşamıyordum. Aslında tek tük takılmalar filan oluyordu ama pek sorun yaratacak türden değil. Şimdi 51PC yaptım ama ara ara donma ve yavaşlamalar oluyor. Hatta bir ara epey bi kafe programı ekranında birkaç pc cevrimdışı filan oldu. Sorun ccboot dışında network altyapımda da olabilir mi acaba?

24+24+16 3 adet switch kullanıyorum. ccboot serverda 8tb üçgen arşiv kullandığım disk. 2 adet geri yazma ssd diskim, 1 cache için ssd diskim ve imaj için de bir adet ssd diskim var. 32gb ram ve 6. nesil i3 işlemci var. power supply 700watt ve kasa soğutması sorunsuz.

Sizce sorunum neden kaynaklanabilir? switch arası geçişler için kablo bağlantı yapısından bahsetmiş bir arkadaş onu denemedim, onu denicem. bir de eskiden serverın 2 ethernet çıkışını nload balance yapıyordum tekrar onu denemeyi düşünüyorum ya da işte 25pc bir hatta 26pc bir hatta sabit de yapabilirim ethernetleri.. bilmiyorum aklıma başka bir şey gelmiyor.

CCboot versiyonum 2016 Build 1221. Yeni versiyona upgrade de yapabilirim ama çözüm olacağını zannetmiyorum.
MuVe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla