Tekil Mesaj gösterimi
Alt 1 hafta önce   #1
engincan
İnternet Kafeci
engincan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tesekkür: 48
Tecrübe Puanı: 71
Rep Puanı : 69
Kıdemi : engincan etkisiz eleman :)
Dikkat Cafe faaliyet kolu ve kredi

Merhabalar Arkadaşlar (FAALİYET KODU)

Sizler ile bir konuda fikir alışverişi yapmak istiyorum.

Hani bazen deriz ya keşke şunu yapmasaydık yada şunu şöyle yapsaydık gibi bazı sezirnişlerde bulunuruz kendi kendimize.Örneğin Benim işlettiğim mekanımın ANA FAALİYET KODU yüzünden zaman zaman devletin vermiş olduğu kredilerden maalesef yararlanamadım.Eminim benim gibi nice arkadaşlar bu konudan şikayetçidirler ve mağdur olmuşlardır.

Sorum şu olacak:

Acaba hangi faaliyet kodu altında işletmemiz kayıtlı olsun ki bu kredilerden iler ki zamanlarda faydalanma imkanımız olsun. Aynı zamanda hizmet alanlarımızı icra ederken belediyelerden yasal anlamda zorluklar ile karşı karşıya gelmeyelim.

Örneğin içecekte satalım oyunda oynatalım gerekirse fast food işide yapalım.Eminim çoğumuz olmaz öyle diyebilir. Ama En azından burada amaç birden fazla işi yapabildiğimiz kadarıyla aynı faaliyet kodu altında yapabilmek ve kredilerden faydalanmak.

Nasıl ki bir ticaret firması açıldığında resmi adı altına birden fazla kelime ekleyerekten ileriye dönük faaliyet alanlarını genişletiyor. Örneğin inşaat firması firmayı açarken içerisine Turizm, haberleşme gibi kelimeler de ekleyerekten firmasını açıyor.

Şimdiden fikir ve düşüncelerinizi buradan paylaştığınız için sizlere çok teşekkür ederim. Herkese hayırlı kazançlar dilerim. Kolay gelsin

Konu engincan tarafından (1 hafta önce Saat 10:48 ) değiştirilmiştir..
engincan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla