Tekil Mesaj gösterimi
Alt 1 hafta önce   #10
engincan
İnternet Kafeci
engincan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tesekkür: 48
Tecrübe Puanı: 71
Rep Puanı : 69
Kıdemi : engincan etkisiz eleman :)
Standart Faaliyet kodu

Alıntı:
prisma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
10 yıl bitecek sektör olarak. faaliyet koduna sadece muhasebeden 7 sene evvel 704101 (belirli bir malı alıp satar ) kodunu eklettim bir bilgisayar bayisi int. cafe koduna bayilik vermediği için. ozamandan beridir ne bankalardan nede kosgeb esnaf odasından herhangi bir kredi işim oldugunda red almadım. totalde 100 bini geçmiştir çektiğim. tabi diğer bir faktör düzenli ödemeler ne bankayla ne devletle ödeme konusunda eksi puan yememiş olmanın getirdiği şeylerde var. Ayrıca. bu kadar olumlu şeye ragmen bazı bankasaçmalıkları olmuyor degil 20 bin için ev ipotek isteyenden tutda memur kefile varana kadar. tabi sonuç olarak onları isteyenlerin hiç biri ile çalışmıyorum )
Açıklamalı verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim.Aslında benim ticaret yapıyorsak para olayı yani nakit olayı çok önemli olmazsa olmazlardan oluyor genelde.Ama benim bu konuyu açmaktaki esas amacım kredi alma yönünden ileride faaliyet kodu yüzünden red almamakla birlikte aynı anda o mesleği de icra edebilmek.

Yaklaşık 2002 den beri bu sektörün içindeyim.Zaman içerisinde farklı yerlerde aynı işi ve farklı işlerde yaptık haliyle.Ama artık tam anlamıyla bu meslekten sıyrılmak için yatay geçiş yapmayı istiyorum.Düşüncem bu ama o yüzdendir ki doğru bir tercih yapmak istiyordum.

Teşekkürler tekrardan.