Go Back   Türkiye'nin İnternet Cafecilere Özel 1 Numaralı Sitesi ! > Bilgisayar ve İnternet Sorunları > Donanım Sorunları
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

Donanım Sorunları Tüm Cihazlarınız ile alakalı donanım sorunlarını bu başlık altında açabilirsiniz.

Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 30-06-08   #41
Er
Mavi-_-ay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2008 Jun
Mesajlar: 9
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 0
Rep Puanı : 10
Kıdemi : Mavi-_-ay etkisiz eleman :)
Standart

Alıntı:
tolgatopcu Nickli Üyeden Alıntı
İlk aşamada herkez vdsl2 den yararlanamıycak. Fiberoptik alt yapısı olan yerler ilk aşamada bu hizmetten faydalanabilcek.Hizmet verilen yerlerde fiberoptik olması şart yani.Fiberin sonlandıgı yerden de 300 metre kablo ile tasınıp evlere gelicek.32 MB tercih edildigi taktirde yanlış bilmiyosam uploadı 2 MB olcak.
diğer başılkda da söledim upload 2 değil 1mb komedi.

http://www.turktelekom.com.tr/webtec...p?sayfa_id=689
Mavi-_-ay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-07-08   #42
Üsteğmen
spawn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2006 Sep
Mesajlar: 453
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 59
Rep Puanı : 10
Kıdemi : spawn42 etkisiz eleman :)
Standart VdSL2 Terfi Edecekler Tüm bilgiler burada.

Sitemize şöyle bi göz attım bide ne göreyim. Önüne gelen sallamış bilen de konuşmuş bilmeyende.
Ama en güzeli bi arkadaşın Aydın Doğan getirmek istiyor demesi.
(Gül gül yarıldım) Arkadaşı mazur görün alıntı yapmış büyük ihtimal hackhell.com dan oradaki arkadaşda salladıkça sallamış (Belki ikiside aynıdır.) Hem bizene iptv den sen ihtiyacın olan vdsl den yararlan.

Aydın Doğa Kimdir ? Bize zararı nedir ? Yararı nedir ? Sonra Açıklarım.

Bide fiber optik kablo olayı var bu kabloyu maneviyatın derinliklerine indirenler var önemli bilgiler bu kablodan gelir.

Konuşma :
- Ahmet bişey geliyormuş Türkiyeye
- Sizin evin orda F.O kablo varmı
-Yoo
- Ozaman size gelmez olum.
-Yapma yaa
- F.O kabloya yakınmı eviniz.
- Bİlmem
- En fazla 2-300 metre geliyormuş kablodan sonra.
- HönK !!!

Tamama sabah sabah en kötü esprileri yaptırdınız.


Burada Yazılanlar- ın(TÜMÜ) : www.adslteknikservis.com dan alınmıştır. (Made BY TTNET)Modem değiştirmemiz gerekli : Şu anda piyasada görünen modem ZyXeL
marka fiyatı 250YTL civarı :
VDSL ve VDSL2 ile ilgili merak edilenler
--------------------------------------------------------------------------------

Türkiye'de internet bağlantısı denince akla gelen ilk kurum olan Türk Telekom bir süredir internet bağlantısı hızında devrim niteliğinde değişim olacağını müjdeliyordu. VDSL2 adı verilen yeni teknolojiyi hayata geçirmek için gerekli çalışmalar yapılıyor. Detaylara inmeden önce VDSL2'ni bugün mevcut en hızlı DSL bağlantı çeşidi olduğunu belirtelim. Evet gerçekten de en hızlı DSL bağlantı kullanıma sunulacak gibi görünüyor. VDSL'in açılımı "Very High-bit-rate Digital Subscriber Line" yani "Çok Yüksek Veri Akışlı Dijital Üyelik Hattı". VDSL2 kullanıma geçtiğinde 50 Mbps indirme hızı gerçek olabilecek. Bunun anlamı saniyede yaklaşık 6 MB veri indirmek demek oluyor. Karşı taraf bu derece hızlı dosya verebiliyorsa 700 MB'lık bir CD'yi 2 dakikada indirmek mümkün olabilecek. Hız bu derece artıyor ama önemli bir sorun var. Bağlantı bildiğimiz bakır telli telefon kablosundan aktarıldığı için limitleri belli.

Veri akış hızını arttırmak için farklı tip sinyaller gönderiliyor. Bakır telefon kabloları bu sinyalleri belirli mesafeye kadar taşıyabiliyor. Kağıt üstünde görünen değerlere göre 13 Mbps hız için aktarım mesafesi 1.5 km ve 55 Mbps içinse 300 metreyle sınırlı. Yani mesafeyle ilgili sorun var. Çözümse telefon santralinden mümkün olduğunca çok alana fiber kablo hattı çekip mahalleye eriştikten sonra gerekli dönüştürücü üzerinden bakır telefon hattına geçmek. Bu noktada Türk Telekom'a önemli görev düşüyor. Öncelikli bölgelerden başlamak kaydıyla mümkün derece fazla alana fiber kablo döşenmesi lazım. Yoksa VDSL2 rakamları havada kalır. Çünkü bazı kullanıcılara hat sorunlu diyerek 4 Mbps ADSL bağlantı verilemediği bile oluyor!

Ne zaman, hangi hız ve kaç YTL?

Türk Telekom'un sayfasında yer alan bilgiye göre gerekli altyapı sağlanmış. Altyapıdan kasıt santrallerdeki cihazlar mı yoksa çekilen fiber kablolar mı pek net değil. firmanın açıklamasına göre VDSL2 servisiyle birlikte 16 ve 32 Mbps indirme hızlarında servis başlıyor. Her iki durumda da yükleme hızı 1 Mbps olacak. Bu paketlerin 1 Temmuzdan itibaren yürürlüğe gireceği belirtiliyor. Fiyatlandırma şu tabloda görülüyor.

Anlaşılacağı gibi fiyatlar toptan olarak belirtilmiş. Yani son kullanıcılar için değil de ISS'ler vb için geçerli olan değerler. Tablodaki rakamlara KDV ve ÖİV dahil. 16 Mbps için aylık 98 YTL pek abartılı bir rakam değil. 32 Mbps için istenen 128 YTL de o kadar uçuk değil. Eskiden 4 Mbps için bu rakamlar isteniyordu. Şimdi 8 kat fazlasını aynı fiyata almaktan bahsediyoruz. Toptan olan bu fiyatlar son kullanıcılara ulaşınca biraz daha artar. Tahminlere göre 16 Mbps için 129 YTL ve 32 Mbps için 169 YTL gibi rakamlar çıkabilir. Evler için fazla ama ofisler için çok güzel bir değer.

Yurtdışı çıkışları sorun yaratmamalı

Üstüne basmakta fayda var bu tarifelerde limit yok. Türk Telekom yetkililerinin ilettiğine göre VDSL yayıldıkça ADSL fiyatlarında düşüş gerçekleşecek. Hedef 2008 sonunda 250 bin üyeye VDSL2 ulaştırmak. İlk etapta 16 ve 32 Mbps olan hız seçenekleri zamanla birlikte 70 Mbps seviyesine kadar çıkartılacak deniliyor. VDSL2 çalışmalarını ciddi biçimde yürüten Türk Telekom hız darboğazı yaşanmaması için yurtdışı çıkışını arttırma çalışmaları da yapıyor. Elbette bu son derece gerekli bir hamle. Çünkü biz Türkiye içinde VDSL2 ile yüksek hızda internete bağlanırsak ama yurtdışı çıkışı düşük kalırsa anlamsız olur. Bu durumda sadece Türkiye'deki VDSL2 aboneleri kendi aralarında yüksek hızda aktarım yapmakla sınırlı kalır. Yurtdışı çıkışlarının kapasitesini arttırmak için New York, Londra, Paris gibi önemli merkezlere POP bağlantıları kuruluyor.

İnternet dışındaki diğer servisler

VDSL2 ile yüksek hızda veri akışı mümkün olunca HDTV programlarını bile aynı hat üzerinden aktarmak mümkün olabilecek. Bu uygulama VOD (Video on demand = İsteğe bağlı video) olarak kullanılıyor. Yani tek bir hattan ses, video ve veri taşınabilir. Kablo TV'nin aynı kablodan internet ve TV bağlantısını iletmesi gibi bir durum. Zaten telefon görüşmesini taşıyan hat internet dışında HDTV yayını da iletince uygulama Triple Play (Üçlü Oynatma) halini alıyor. Buna ek olarak etkileşimli oyunlar da eklenebiliyor. Sonuçta ilginç bir noktaya da geliyoruz. Yurtdışı çıkışları yetersiz kalırsa 32 Mbps bağlantı alıp da çoğu zaman 10 Mbps değerini aşamayan kullanıcılar olabilir! Bu durumda kullanıcı ancak yurtiçinde daha yüksek hızlara çıkabilir. Örneğin görüntü servisi verildiğinde yurtdışı çıkışları buna etki etmez. Çünkü görüntü yurtiçindeki bir merkezden VDSL2 hattıyla aktarılıyor olacak. Başta dediğimiz aylık abonelik ücreti ve sınırsız veri aktarımı çok hoş olsa da HDTV, oyun gibi ek servislerin ücretsiz olacağını sanmıyoruz. Bunlara üye olmak için ek ödeme ya da kullanım başı ek masraf gelecektir.

Modemleri güncellemeye hazır olun

Maalesef çoğumuzun sahip olduğu ADSL modemler en fazla ADSL2+ ile uyumlu. Bu durumda VDSL2 terfisi yapacaklar yolda kaldı. Yepyeni bir modem almaya hazır olun. Şu an piyasada sadece Zyxel marka VDSL modem var ve fiyatı 252 YTL olarak görünüyor. İlgi oldukça ve VDSL2 yaygınlaştıkça fiyatlar inecektir. Ancak ilk alanlar epey masraf yapacak gibi görünüyor. Acaba VDSL2 servisi sunan ISS'ler modem hediyesi yapacak mı? 1 yıl üye olana modem bizden gibi kampanyalar görebiliriz. Diğer ülkelerde VDSL2 çoktan hayata geçirildi. Bunlar; Avustralya, Belçika, Brezilya, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Malezya, Hollanda, Rusya, Slovenya, Kore, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan ve A.B.D. Şimdi sırada Türkiye var. Ücretlere örnek vermek gerekirse Almanya'da 25 Mbps indirme / 5 Mbps yükleme için aylık 115 YTL, 50 Mbps indirme / 10 Mbps yükleme için aylık 125 YTL ödeniyor. Bu sadece internet bağlantısı değil. Bazısı HDTV olan 70 TV kanalı ve IPTV paketi ücretsiz.
spawn42 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-07-08   #43
Er
inka34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2006 Aug
Mesajlar: 44
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 50
Rep Puanı : 10
Kıdemi : inka34 etkisiz eleman :)
Standart Re: VdSL2 Terfi Edecekler Tüm bilgiler burada.

Alıntı:
spawn42 Nickli Üyeden Alıntı
Sitemize şöyle bi göz attım bide ne göreyim. Önüne gelen sallamış bilen de konuşmuş bilmeyende.
.

bu arkadaşta cok biliyor ama emek vermiş sagdan soldan kopyala yapıstır yapmıs
bu sallamayı ttnette yaptı vdsl2 şu an buhar olmus kimse bişey bilmiyor istersenız 4441444 arayın ve baglı bulundugunuz telekoma gidinde görün
inka34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-07-08   #44
Er
ser5dar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2006 May
Mesajlar: 23
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 0
Rep Puanı : 10
Kıdemi : ser5dar etkisiz eleman :)
Standart

bu arkadas dogru soyluyor eger vdsl gelecekse turk telekomun cok işi var musterilere dogrudan hattı vere bilmesi icin tekrardan yapilandirilmasi lazim..
__________________
Olum olum nedirki gulum...
ser5dar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-07-08   #45
Çavuş
Shuqru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2006 Jun
Mesajlar: 155
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 53
Rep Puanı : 10
Kıdemi : Shuqru etkisiz eleman :)
Standart

dün türk telekoma gidip nedir ne değildir ilk ağızdan öğreneyim dedim...

yetkili arkadaş, henüz kendilerine form dahi gelmediğini, perakende mi yoksa sadece toptan mı satış yapılacağını bilmediğini söyledi.( yani sadece toptan satış olacaksa, superonline, smile gibi firmalara alabilecek ve biz onlardan abonelik alacağız) ve ekledi Telekom müdürlüğüne ne kadar mesafedesiniz? eğer 1 km den az ise vdsl alabilirsiniz, 1 km den 1cm daha fazlaysa alamazsınız...
Shuqru isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-07-08   #46
Üsteğmen
spawn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2006 Sep
Mesajlar: 453
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 59
Rep Puanı : 10
Kıdemi : spawn42 etkisiz eleman :)
Standart

@inka34

Dikkatini çekerim yazımda alıntı olduğunu belirttim
__________________
Ey zaman, bilmez misin ettiğin kötülükleri ?
Sana düşer azapların, tövbelerin beteri.
Alçakları besler, yoksulları ezer durursun:
Ya bunak bir ihtiyarsın, ya da eşeğin biri.
spawn42 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-07-08   #47
Onbaşı
raket - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 1970 Jan
Mesajlar: 62
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 200
Rep Puanı : 10
Kıdemi : raket etkisiz eleman :)
Standart

vdsl2 internet sağlayıcı firmaların kampanyalarını bekleriz diyelim. inşallah faydalı uygulamalar görürüz.
raket isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-07-08   #48
Onbaşı
wise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2007 Jul
Mesajlar: 85
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 47
Rep Puanı : 10
Kıdemi : wise etkisiz eleman :)
Standart vdsl 2 başvuran veya bağlatan varmı

vdsl 2 çıktı dediler peki içimizden biri bunu alıp kullandımı deneyimini yaşadımı sonuç olarak fark olarak ne var bilgilendirmek isteyen kimse yokmu?
wise isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-07-08   #49
Albay
exxon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2006 Feb
Mesajlar: 1,808
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 88
Rep Puanı : 10
Kıdemi : exxon etkisiz eleman :)
Standart

Almak isteyen oldu siteden de Telekomdaki elemanların haberi yok ki nasıl bağlayıp faturalandıracaklarından! Tam bir fiyasko aslında ayın 9'u oldu. Hesapta 1'inden itibaren vereceklerdi. Bu arada artık vdsl reklamları dönmüyor mu yoksa bana mı denk gelmiyor??!
exxon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-07-08   #50
Yüzbaşı
idealinternet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2007 Apr
Mesajlar: 831
Tesekkür: 0
1 Mesaja Tesekkür Edildi
Tecrübe Puanı: 63
Rep Puanı : 12
Kıdemi : idealinternet etkisiz eleman :)
Standart

adamlar henüz alt yapıyı btitremedilerki. fiberoptik kablo çekecekler ilk önce. reklamlara bakarsan hepsi aldatmaca zaten.
__________________
ideal internet cafe
idealinternet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-07-08   #51
Çavuş
ugurko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2006 Apr
Mesajlar: 181
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 54
Rep Puanı : 10
Kıdemi : ugurko etkisiz eleman :)
Standart

4 mb veremeyen adam nerde 16 veya 32 verecek yahu güldürmeyin gecen yıl ağustos kabus gibiydi 2048 olan bağlantım 4 e çıkacagı yerde 512 ye duştu ve bır ay sonunda 2 ye geri dondurebıldık üstune bırde 2 ay 4 mb faturası kestıler ...
ugurko isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-07-08   #52
Üsteğmen
mdikmetas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2006 Jun
Mesajlar: 498
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 60
Rep Puanı : 10
Kıdemi : mdikmetas etkisiz eleman :)
Standart

Derdinizi anlatınca kimse olmaz demiyor hocam siz konuşmayı bilmiyorsunuz 4096 geldi o gündür 400 kb ile download ediyorumki iki hattım var ikiside böyle şuanki testlerime göre ben 11mb hıza ulaşabilirim sonutçta mesafe sınırı telekomun altyapısı il alakalı bir durum değil.
__________________
[size=1]Intel Core i7 920 2.6 Ghz (3.8 Ghz), Gigabyte EX58-UD5, 240 gb ReoDrive x2 720mb/sn, 4x Seagate 1 TB raid 0 350-400 mb/sn,1X 1000 GB Seagate, (4x6GB) DDR3 1600 Mhz, 3x His Ati HD5870 Crossfire, 4x Samsung DVD-RW, 1500 Watt Thermaltake Power, 26" Samsung T260HD, Bluetooth, CM Ultra Tower Kasa,Thermalright Ultra-120 Extreme Rev.c Soğutucu,Thermalright FDB-2000 12CM Ultra Per. Fan, A4Tech MM Klavye, Cyborg R.A.T. 7 Mouse, Cyborg Joystik, Windows 7 Ultimate[/size]
mdikmetas isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-07-08   #53
Yüzbaşı
idealinternet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2007 Apr
Mesajlar: 831
Tesekkür: 0
1 Mesaja Tesekkür Edildi
Tecrübe Puanı: 63
Rep Puanı : 12
Kıdemi : idealinternet etkisiz eleman :)
Standart

Alıntı:
mdikmetas Nickli Üyeden Alıntı
Derdinizi anlatınca kimse olmaz demiyor hocam siz konuşmayı bilmiyorsunuz 4096 geldi o gündür 400 kb ile download ediyorumki iki hattım var ikiside böyle şuanki testlerime göre ben 11mb hıza ulaşabilirim sonutçta mesafe sınırı telekomun altyapısı il alakalı bir durum değil.
sadece mesafe sınırımı? peki fiberoptik kablolar ne işe yarar biliyormusun? sonuçta senin mesafe sınırı dediğinde bir altyapıdır. merkezi çoğaltıp mesafeyi kısaltacak. o zaman sana göre alt yapı ile alakası yoksa eski telefon telleriyle fiberoptik kablolarında hiç bir farkı yok.
__________________
ideal internet cafe
idealinternet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-07-08   #54
Onbaşı
wise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2007 Jul
Mesajlar: 85
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 47
Rep Puanı : 10
Kıdemi : wise etkisiz eleman :)
Standart vdsl 2 verilmeye başlandı alan kullanan varmı?

arkadaşlar sonunda vdsl2 son kullanıcılara verilmeye başlandı 16mb =98 ytl 32mb=128 ytlden son kullanıcılara verildi telekom tarafından acaba içinizde vdsl2 alan kullanan varmı arkadaşlar varsa deneyim ve tecrübesini paylaşmak istermi ? herkese hayırlı işler bol kazançlar her ne kadar işler düşük gitse elektrik zamlı olsada))
wise isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-07-08   #55
Teğmen
Archivestime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2008 May
Mesajlar: 420
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 51
Rep Puanı : 10
Kıdemi : Archivestime etkisiz eleman :)
Standart

vdsl2 ye Otomatik değilmi geçişler başvuru ile mi
__________________
www.teknogolddepo.com

Notebook Yedek Parçada En Düşük Fiyatlarla İntercafecilerin Yanında
Archivestime isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-07-08   #56
Üsteğmen
xx22xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2006 Jan
Mesajlar: 550
Tesekkür: 0
1 Mesaja Tesekkür Edildi
Tecrübe Puanı: 63
Rep Puanı : 10
Kıdemi : xx22xx etkisiz eleman :)
Standart

Verildiğini nereden öğrendinki... Şuanda yok.. Eğer reklamlardan öğrendiysen onlar tam bir yalancılar... Yok daha Vdsl felan ...Siteyede baktım bilgi yok..
__________________
Ne para ne akıl nede aşk... Biraz huzur verin !!!
xx22xx isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-07-08   #57
Çavuş
melih0125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2008 Jun
Mesajlar: 152
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 46
Rep Puanı : 10
Kıdemi : melih0125 etkisiz eleman :)
Standart

vdsl hazır olsa bile randımanlı olacağını düşünmüyorum bu altyapı ile.belkide daha cok sorun cıkacaktır yeni bir sistem olacağı için beklemek lazım bence
melih0125 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-07-08   #58
Üsteğmen
Platin07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2008 Apr
Mesajlar: 541
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 53
Rep Puanı : 10
Kıdemi : Platin07 etkisiz eleman :)
Standart

VDSL Tabiki Harika Bir Haber,

Evet,Sadece Bir Haber Şimdilik.
Telekom ile görüşmelerim oldu ve bu sabit
ip ve TIB Filterler Yüzünden Şimdilik Rafa
Kaldırdılar.Altyapısını Btirmiştiler ve sonra
Bu Konular Çıktı.En Yakın Zamanında VDSL
Hayata Başlıyacak Ama Unutmadan Arkadaşlar..

Elimizdeki ADSl Modemlere Çöpe,Extra Gidib
VDSL Modem Almamız Gerekiyor,Şimdilik
en ucuzu 150 Dollar,Haydi Hayırlısı......
__________________
[color="red"][b]Japonya'da 6 Kişiden 1 Kişi Emir Verir,6 Kişi Çalışır.
Almanya'da 6 Kişiden 1 Kişi Emir Verir,5 Kişi Çalışır.
Türkiye'de 6 Kişiden 5 Kişi Emir Verir,1 kişi Çalışır.[/b][/color]
Platin07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-07-08   #59
Üsteğmen
xx22xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2006 Jan
Mesajlar: 550
Tesekkür: 0
1 Mesaja Tesekkür Edildi
Tecrübe Puanı: 63
Rep Puanı : 10
Kıdemi : xx22xx etkisiz eleman :)
Standart

Abartma ya 70 80 liraya 36 mb/s modemler var...
__________________
Ne para ne akıl nede aşk... Biraz huzur verin !!!
xx22xx isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-07-08   #60
Üsteğmen
Platin07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2008 Apr
Mesajlar: 541
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 53
Rep Puanı : 10
Kıdemi : Platin07 etkisiz eleman :)
Standart

Ben Kafadan Atmıyorum Dostum,Keske sen
haklı olsan,bende bu saaten sonra gidib,bir Modem için çok para vermek istemem.

Ben İnternet'te Araştırdım Fiyatları...Ama Sen dediğin gibi 70-80 YTL Var Diyorsun o zaman bana lütfen linki verimisin Arkadaşım.
__________________
[color="red"][b]Japonya'da 6 Kişiden 1 Kişi Emir Verir,6 Kişi Çalışır.
Almanya'da 6 Kişiden 1 Kişi Emir Verir,5 Kişi Çalışır.
Türkiye'de 6 Kişiden 5 Kişi Emir Verir,1 kişi Çalışır.[/b][/color]
Platin07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı