Türkiye'nin İnternet Cafecilere Özel 1 Numaralı Sitesi !

Türkiye'nin İnternet Cafecilere Özel 1 Numaralı Sitesi ! (http://www.internetcafeciler.net/forum.php)
-   Söz Cafecide (http://www.internetcafeciler.net/soz-cafecide/)
-   -   cc bot yardım (http://www.internetcafeciler.net/soz-cafecide/114241-cc-bot-yardim.html)

lastgety 09-05-17 13:00

cc bot yardım
 

1 30 makina icin ucgen kullanıyorum game cache ssd min boyutu ne olmalıdır.
2 Sata 3 Hdd (mekanik) sata 2 portta kullanırsak Darboğaz yaparmı?
bunlarla ilgili iyi kötü fikrim var fakat uzman arkadasların net bilgisi şart.
Teşekkurler.

Muzaffer 09-05-17 13:06

ben halen cach in işe yaradıgını sanmıyorum pek kullanımı bile görmedim genelde 120 kullanıyoruz biz ama dediğim gibi 1 senede %3 canı anca gidiyor ssdlerin pek kullanmıyor sistem cünki cok fazla oyun var ve 120 gb yeterli değil ayrıca calışma mantıgında sorun olabilir her oyun acılısında oyun diskini kullanıyor ssd hic kullanmıyor var onda bir sorun :D

120 yeter imkan varsa 240 geri yazma da 2 tane 120 olabilir tek te olur tabiki cafenin yogunluguna göre değişiyor o işler

OzlemNET 09-05-17 14:05

Alıntı:

lastgety Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 948347)
1 30 makina icin ucgen kullanıyorum game cache ssd min boyutu ne olmalıdır.
2 Sata 3 Hdd (mekanik) sata 2 portta kullanırsak Darboğaz yaparmı?
bunlarla ilgili iyi kötü fikrim var fakat uzman arkadasların net bilgisi şart.
Teşekkurler.

1- 30 Makıne icin 120 GB lık bır SSD diski SSDCash olarak kullanabılırsınız.. Cash boyutunu ise Diskinizin 3/1 kısmını boş kalacak sekılde ayarlayabılırsınız.. Ornegın 80 GB lık bır Cash vermeniz idealdir. Unutmayın diskin 3/1 lik bolumu boş kalmalı burada.. SSD CASh gorevın.. Game dısk uzerınde calıstırmıs oldugunuz oyunların fosyalarını ilk once bu SSDCASH uzerine alır ve buradan kullanılmasını saglar anı oynu bır baska bıl gısayardan gırıs yapıldıgında ise ılk once SSD cash uzerındekı dosylardan okur ve kullanılır buda hem performans artısına neden olur hemde Game dısklerınız uzerındekı yuku aaltması ile beraber gamedıkslerınızın kullanım omurunu uzatacaktır..

2- Kesınlıkle boyle bır hata yapmayınız.. Sata-3 diski Sata-2 portuna taktıgınızda calısır calısmaz demıyorum ama. DONMA- Kasma - yavaşlama gibi sıkıntılar yaşayacagınızdan zaman ıcınde emin olabilirsiniz.

SAYGILARIMLA...

lastgety 10-05-17 08:05

ishare kullandığım dönemde game cash ssd nin nekadar kullanıldıldığını doluluk oranını gorebiliyordum fakat ccbot ta ssd cash atadığınız miktari direk dolu gosterdiği icin veri boyutunu goremiyoruz.
server yeniden başlayana kadar game cashler ssd de beklermi yoksa clientler oyunu kapatınca aynı geri yazma gibi silinirmi ? muzo365 in dediği gibi programla takibini yaptığımda cash ssd nin hic kullanılmadığını farkettim vermiş oldugum 15 gb ram cash den kaynaklandığını düşünsemde uzun saatler sonra ram dolup ssd ye gececegını dusundum o da olmadı ssd öyle bekliyor arda bi % 1 kullanım oluyor !


Tüm Zamanlar GMT +1 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 20:38.

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.

Türkiye'nin İnternet Cafecilere Özel 1 Numaralı Sitesi !