Go Back   Türkiyenin İnternet Cafecilere Özel 1 Numaralı Sitesi ! > İnternet Cafeciler Platformu > Yeni Cafe Açmak İsteyen Arkadaşların Soru ve Sorunları
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

Yeni Cafe Açmak İsteyen Arkadaşların Soru ve Sorunları Bu işe yeni başlayan arkadaşlara yardım edelim..

Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 16-10-12   #1
İnternet Kafeci
Stones - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2011 Oct
Mesajlar: 2,127
Tesekkür: 7
Tecrübe Puanı: 100422
Rep Puanı : 1003545
Kıdemi : Stones Bundan iyisi şam da kayısıStones Bundan iyisi şam da kayısıStones Bundan iyisi şam da kayısıStones Bundan iyisi şam da kayısıStones Bundan iyisi şam da kayısıStones Bundan iyisi şam da kayısıStones Bundan iyisi şam da kayısıStones Bundan iyisi şam da kayısıStones Bundan iyisi şam da kayısıStones Bundan iyisi şam da kayısıStones Bundan iyisi şam da kayısı
Dikkat Yeni internet cafe Devir-Açmak isteyenler için istenilen belgeler.

17.03.2014 Güncel Haber: "İnternet cafe açacaksanız, açacağınız mekanda 100 metre içerisinde, Cami, Yurt, Okul (özel okul dahil) bulunmaması gerekmektedir. Buna ek olarak kaymakamlığa başvuru yaptığınızda windows lisansları sorulmaktadır..


Bu bilgiler Ankara (Çankaya Bölgesi) için geçerli olup diğer iller için farklılık gösterebilir.


Öncelikle bir muhasebeci tutuyorsunuz.. Dükkandaki demirbaşları size fatura edecek. Bu faturadaki %18 kdv devir edenden alınır.

Notere gidilip dükkanı ne kadara devir aldığınıza dair fiyat sorulup işlem yapılır. Noterden devir sözleşmesini aldığınızda 5-6 fotokopi yapıp bir köşede saklayın. Hazır gitmişken imza sirküleri de yaptırın noterden. Bunları fotokopi ile çoğaltıp saklayın. Aslı gibidir damgalı olursa iyi olur.

Muhasebeciniz vergi dairesini halleder. Önce bir memur gelip, dükkan kaç metre kare vs sorup yoklama fişi verecek size onu iyi saklamanız lazım. Yazar kasanın fatura ve ruhsatını alacaksınız iş yeri sahibinden. Eğer devir eden kişi yazar kasanın ruhsatını kaybetmiş ise biraz sıkıntılı iş. Yeni yazar kasa almanız gerekebilir.


Vergi dairesi için sizi sadece imzaya çağıracak muhasebeci. Yani vergi dairesine gidilmesi gerekebilir. İzin belgesi verilecek size. Sonra size mail ile vergi levhasını gönderir muhasebeci. Göndermeden önce sabahtan yazar kasacı çağırıp, izin belgesini vereceksiniz. Onlar sizin bilgilerini girecek yazar kasaya, tabi bunu muhasebecinin bilgisi dahilinde yapmalısın. Muhasebeciniz size söyler, sabahtan çağır ayarları yapsın vs diye.Yazar kasacı bilgileri girer vergi dairesi olayı biter.

Ticaret odasına (Ato) kayıt yeterlidir. Bunun dışında bulunduğunuz bölgedeki internet cafeciler odasına da kayıt olabilirsiniz. O'nuda muhasebeci hallediyor. İtfaiye gidip form dolduracaksınız. 1 hafta içinde gelirler, yangın tüplerinin zamanına dikkat etmelisin. Sorun yoksa onlar belediye ye gönderiyor yazıyı. Bazı yerlerde itfaiye raporu istenmiyor ancak 2 adet yangın tüpünü dolu halde bulundurunuz. Faturalarını saklayınız.

Güncel Haber: Ato artık küçük esnafları kabul etmiyor. Dolayısı ile Esnaf ve sanatkarlar odasına kayıt olmanız gerekmekte..

Adli sicil kağıdını E-Devlet sitesini kullanarak alacaksınız. Sağlık raporu (basit olan yeterli) hani çalışmasında engel yoktur diye bir yazı, 2 dakikalık iş. Vergi levhanızı alıp bağkur gidiyorsunuz kaydınızı açtırıyorsunuz. Bu yazdıklarımı kendin yapıyorsun. Eğer eleman çalıştıracaksanız ssk işini muhasebeci hallediyor. Benimki bağkur'a karışmadı yani. (Bağkur işlemleri en son yapılabilir)

Belediyenin istedikleri, cafe devren olduğu için;

Başvuru/beyan formu
Maliye vergi levhası (fotokopisi)
Kira sözleşmesi (aslı fotokopisi)
İş yerine ait tapu fotokopisi
Çevre temizlikten borcu yoktur kağıdı (belediyede)
Sağlık raporu
Adli sicil raporu
Eski ruhsat.
Devir belgesi
Ato (fotokopisi)
Noterden: 2-3 adet imza beyanı
Muhtarlıktan ilmühaber vs..
2 adet resim


Sonra Büyükşehir belediyesine (caddelere büyükşehir bakar) İlan, reklam, tabela kaydı yaptıracaksınız. Direkt gidin, şimdiki sahibinden kayıtlıdır orası. Eskiyi yinede yanında bulundurun. Eğer sokakta ise cafe hem ruhsat hemde ilan reklam kayıt işini yapabilirsiniz. Mesela Ankara'da caddelere Büyük şehir bakıyor. Cafenin eski sahibi kendi hesabını kapatmalı önce.

Hafta tatili izin formu alacaksınız. Ruhsatı aldıktan sonra 1 ay süresi var onun sanırım. (teyit ettirmelisin) Ruhsatı almanında 1 ay süresi var. Vergi dairesi ilk baştan hemen yapılması gerekir.

Son olarak ruhsatı aldıktan sonra kaymakamlıktan belge alacaksın. İp adresi vs aynı sadece isim değişikliği olacak dersin. Bunun için ruhsatın fotokopisi, kimlik fotokopisi, ticaret odası fotokopisi, eski kaymakamlıktan verilen belgeyi de götürün ne olur ne olmaz. Hangi servis sağlayıcısını kullanıyor iseniz telefon açıp, kendi servislerini kullandığına dair belge yollamalarını isteyeceksiniz. (statik ip numarası yazılı şekilde) Ayrıca kullanacağınız filtrenin de formunu götürmeniz lazım. Kaymakamlık önce teftişe gelecek. Kamera ve filtrelerin eksiksiz olup olmadığına bakacak.

Ruhsat Devir: 450 lira
İtfaiye: 213
Ankara Ticaret Odası: 350
Hafta tatili izin formu: 420-450 "600 lira oldu"
Kaymakam ne alır bilmiyorum
Muhtarlıktan ilmühaber vs: 20-30 lira civarı.
İlan, reklam: tahmini tabela boyutuna göre 200-250 arası. Totem tabela varsa hoplatırlar söyliyeyim 3,200 filan ödedim ben. Cafe devir olduğu için yeni açılmış gibi muamele yapılır. Yani ben devir aldım, tekrar niye kayıt parası alıyorsunuz diyemezsiniz. Sadece totem tabela ücreti fazla tutar, tabii varsa..
Noterden defter tastik: 160 idi galiba. (muhasebecin hallediyor)
Yazar kasacıya: 100-150 arası

Fiyatları 3 aşağı 5 yukarı yazdım. Eklemediğim ya da eksik girdiğim olabilir ama kabaca olanları bunlar..

Önemli NOT: Yeni cafe açacak kişilerin ilk öncelikle apartmandan izin kağıdını almaları gerekmektedir. Daha sonra ruhsata başvurulmalı. Tutulan dükkanın içine değil bilgisayarları, 1 çivi bile çakmamanızı öneririm. Zira önce cafeyi açıp, en son ruhsat işlerini halletmeye çalışırken, ruhsat izni çıkmayan veya binada iskan çıkarılmadığı için ruhsatı alamayanlar var. Hali ile sonları hüsran olup aldıkları malzemeleri ya satıyorlar ya da başka dükkan arıyorlar.

Bu yüzden ilk önce hiç bir şey almadan bunları halletmeye çalışınız. Ne zaman ki, "Ruhsatın 3-5 güne hazır olur" lafını duyduktan sonra işlemlere geçebilirsiniz. Yeni cafe açacak kişiler için istenilen belgeler az çok aynıdır. Bunun için muhasebeciniz sizi tam olarak bilgilendirebilir.


Daha sonra alınacak ücretler.

Her ay 22,50 civarı devlete ödenen vergi. Muhasebeci gönderiyor.
3 ayda bir kdv beyannamesi. Muhasebeci gönderiyor.
3 ayda bir Dükkan (kira ise) Stopaj ücreti yatırılır.
6 ayda bir ilan reklam ücreti yatırılır. Tabela boyutuna göre 6 aylık 150-250 arası.
6 ayda bir bağlı olduğun odanın ücreti yatırılır. 45 lira civarı.
6 ayda bir İnt cafe derneklerine ücreti yatırılır. 130 olması lazım.
6 ayda bir çöp vergisi: Dükkanın metre karesine göre. 100 metre kare için 45-50 liradır her halde.
Her sene Ocak ayında hafta tatili izin formu yenilenir: 420-450 arası.
Bağkur her ay, ilk başlangıç 280 lira olması lazım..
Ruhsat: 5 senede bir yenilenir.

Elemanın 1 aylık SSK ücreti 318 lira. Değişiklik gösterir mi bilmiyorum, benim elemanın bu şekilde.

Eleman çalıştırıp SSK, yani sigortalı eleman çalıştırırsanız, devlet sigortalı eleman çalıştırdığınız için 3 ayda bir 180 lira ücret alır. (Haberlerde bunun kaldırılacağına dair bilgiler vardı.)

Yukarıdaki ödemelerin gecikmesi durumunda faiz uygulanıyor.


En önemli nokta SSK'lı eleman çalıştırıp, ödeme gününü 1 gün geçirirseniz, örneğin asgari ücret üzerinden hesaplanıp %5 indirimli ödüyorsunuz, eğer ödemenin gününü geçirirseniz %5'lik indirim hakkı kaldırılıp ortalama 55 lira fazla ödersiniz. Bu sadece o ayki ödeme gününü geçirdiğiniz için olur. Eğer ödemeyi hiç bir şekilde gerçekleştirmezseniz diğer aylarda %5'lik indirim hakkınız olmaz. Taa ki, ödeyene kadar.

Bağkur'da ise takip ettiğim kadarı ile makul bir şekilde faiz işleme oranı var.

Yazılanlar tarafıma ait olup, başka sitelerde kaynak gösterilmesi şartı ile kopyalanabilir.

Kaymakamlıkla ilgili bilgi: Eğer cafenizdeki kameralar arızalı olup, garantiye, tamire gitti ise kaymakamlığa bizzat gidilip dilekçe yazılır. Örnek: Falanca Kaymakamlığına.. Şu tarihte kamera cihazım arızalanmış olup, servise gönderilmiştir. Tahmini tamir süresi 10 iş günüdür vs. Bilgilerinize arz ederim gibi. İş yeri adres, telefon ve isim eklenmesi gerekir.

Bunun dışında; Bilgisayar çöktü, hdd yandı gibi durumların oluşması halinde, ip log kayıtlarına da ulaşılamayacağı için; ... .... .... tarihinde bilgilayarın harddiskinin arızalanması sebebi ile (Örnek) Ocak 2012 ile Nisan 2012 kayıtlarının verilerine ulaşılamadığı bilgisini dilekçe ile yazmanız gerekmektedir.

Eğer ip adresiniz değişti ise yine kaymakamlığa bizzat gidilip dilekçe verilmesi gerekir. Kaymakamlık ruhsatınızıda yanınızda götürerek.

Konu Stones tarafından (27-10-14 Saat 02:53 ) değiştirilmiştir..
Stones isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Stones Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Alt 17-10-12   #2
Onbaşı
Trustsource - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2006 Aug
Mesajlar: 89
Tesekkür: 15
Tecrübe Puanı: 49
Rep Puanı : 10
Kıdemi : Trustsource etkisiz eleman :)
Standart

son derece ayrıntlı olmuş. ilk senemde bazı eksiklerden bu durumları yaşamıştım. çoğu arkadaşımıza yardımcı olacaktır yazdıkların, teşekkür ederim
Trustsource isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-10-12   #3
Çavuş
firstline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2012 Feb
Mesajlar: 118
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 0
Rep Puanı : 1
Kıdemi : firstline etkisiz eleman :)
Standart

bana muhalif diyen arkadaşlara şunu diyim bu yazı güzel çok begendımama eksiği var şöyleki ;;

2005/9207 sayılı yönetmelık 8 . maddesi
İŞLETMECİNİN DEĞİŞMESİ VE İŞYERİNİN NAKLİ

Madde 8- Ruhsatta belirtilen faaliyet konusu ve adresin değişmemesi kaydıyla işyerinin devredilmesi halinde, devralan kişinin başvurusu üzerine dosyadaki bilgi ve belgeler esas alınmak suretiyle yeni işletmeci adına tekrar ruhsat düzenlenir

(Ek fıkra: 12/03/2012-2012/2958 S.B.K Yön.11.md.) Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri ile gayrisıhhî müesseseler hariç olmak üzere, sıhhî işyerleri için adresin değişmemesi kaydıyla faaliyet konusunun değiştiği durumlarda ruhsat başvurusunda bulunulması halinde, dosyadaki bilgi ve belgeler esas alınarak yeni faaliyet konusu ile ilgili şartlar karşılanmak kaydıyla başvuru sahibi adına tekrar ruhsat düzenlenir.

İşyerine yeni ortak alınması veya ortaklardan birinin ayrılması durumunda yeni ruhsat düzenlenmez.

İşyerinin başka bir adrese nakledilmesi halinde yeniden ruhsatlandırılması esastır.

Mahalle, cadde, sokak ve benzeri yerlerin isim veya numaralarının değişmesi nedeniyle aynı işyeri için yeni ruhsat düzenlenmez. Ruhsatta yer alan bilgiler güncellenir.

İşyeri sahibinin ölümü halinde, yeni ruhsat düzenlenmeksizin kanunî mirasçıları adına eski ruhsatın intibakı yapılır.

Ruhsatın yenilenmesi veya intibakı gereken hallerde yetkili idareye en geç üç ay içinde müracaat edilmesi zorunludur. Bu süre mirasçılar için altı ay olarak uygulanır. Süresi içinde müracaat yapılmadığının yetkili idarelerce tespiti durumunda tespit tarihinden itibaren onbeş günlük süre verilir. Bu süre sonunda ruhsat yenilenmediği veya intibak yaptırılmadığı hallerde ruhsat iptal edilir.


BAKIN YUKARDA NE DIYOR EK FIKRA İLE BAŞLAYAN BÖLÜME ÇOKK DİKKAT EDİN

ama beledıyeler sankı yenı ruhsat gibi işlem yaptırıyorlar apartmandan yenıden izin imzaları istiyorlar bu asla yasal değil ne eski nede yenı yönetim BU KONUDA HİÇ BİR MÜDAHALE YAPMADILARRRRRRR
firstline isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-10-12   #4
İnternet Kafeci
lalemnet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2012 Mar
Mesajlar: 1,906
Tesekkür: 50
Tecrübe Puanı: 255
Rep Puanı : 1933
Kıdemi : lalemnet Yakında Meşhur Olurlalemnet Yakında Meşhur Olurlalemnet Yakında Meşhur Olurlalemnet Yakında Meşhur Olurlalemnet Yakında Meşhur Olurlalemnet Yakında Meşhur Olurlalemnet Yakında Meşhur Olurlalemnet Yakında Meşhur Olurlalemnet Yakında Meşhur Olurlalemnet Yakında Meşhur Olurlalemnet Yakında Meşhur Olur
Standart

Alıntı:
firstline Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bana muhalif diyen arkadaşlara şunu diyim bu yazı güzel çok begendımama eksiği var şöyleki ;;

2005/9207 sayılı yönetmelık 8 . maddesi
İŞLETMECİNİN DEĞİŞMESİ VE İŞYERİNİN NAKLİ

Madde 8- Ruhsatta belirtilen faaliyet konusu ve adresin değişmemesi kaydıyla işyerinin devredilmesi halinde, devralan kişinin başvurusu üzerine dosyadaki bilgi ve belgeler esas alınmak suretiyle yeni işletmeci adına tekrar ruhsat düzenlenir

(Ek fıkra: 12/03/2012-2012/2958 S.B.K Yön.11.md.) Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri ile gayrisıhhî müesseseler hariç olmak üzere, sıhhî işyerleri için adresin değişmemesi kaydıyla faaliyet konusunun değiştiği durumlarda ruhsat başvurusunda bulunulması halinde, dosyadaki bilgi ve belgeler esas alınarak yeni faaliyet konusu ile ilgili şartlar karşılanmak kaydıyla başvuru sahibi adına tekrar ruhsat düzenlenir.

İşyerine yeni ortak alınması veya ortaklardan birinin ayrılması durumunda yeni ruhsat düzenlenmez.

İşyerinin başka bir adrese nakledilmesi halinde yeniden ruhsatlandırılması esastır.

Mahalle, cadde, sokak ve benzeri yerlerin isim veya numaralarının değişmesi nedeniyle aynı işyeri için yeni ruhsat düzenlenmez. Ruhsatta yer alan bilgiler güncellenir.

İşyeri sahibinin ölümü halinde, yeni ruhsat düzenlenmeksizin kanunî mirasçıları adına eski ruhsatın intibakı yapılır.

Ruhsatın yenilenmesi veya intibakı gereken hallerde yetkili idareye en geç üç ay içinde müracaat edilmesi zorunludur. Bu süre mirasçılar için altı ay olarak uygulanır. Süresi içinde müracaat yapılmadığının yetkili idarelerce tespiti durumunda tespit tarihinden itibaren onbeş günlük süre verilir. Bu süre sonunda ruhsat yenilenmediği veya intibak yaptırılmadığı hallerde ruhsat iptal edilir.


BAKIN YUKARDA NE DIYOR EK FIKRA İLE BAŞLAYAN BÖLÜME ÇOKK DİKKAT EDİN

ama beledıyeler sankı yenı ruhsat gibi işlem yaptırıyorlar apartmandan yenıden izin imzaları istiyorlar bu asla yasal değil ne eski nede yenı yönetim BU KONUDA HİÇ BİR MÜDAHALE YAPMADILARRRRRRR
Aslında yapılan , evrakların sizin adınıza düzenlenmesi .(yani çok eskiden alınmış bir ruhsat var ama normalde o yere yeniden icafe açmak istesen (yani devir almasan) şartları elverişli olmadığından alamazsınız...) ve belediyeler bunun için para istiyor , adıda bilmem ne oluyor... Kaymakamlık taksi tutup gelse ve taksi ile tekrar dönse , evrak için yaptıkları masraf toplasan 50 tl olmayacak ama 250 TL denetleme komisyon gideri adı altında para istiyor.

Birde bu rakamlar her belediyede değişiyor.

Üsküdar ruhsat yenilemeye (devir ile) işlemi için 500 TL alıyor (yeni açılan bir icafe için 2000 TL)
Kadıköy belediyesi aynı zaman diliminde 1800 TL istiyordu.

Sizde yazarsanız göreceğiz ki her belediye kafasına göre para belirlemiş.


Tüm bunların karşılığında alınan paranın adı hizmet bedeli gibi bir şey...,
__________________
https://www.facebook.com/lalemnetkafe
lalemnet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-10-12   #5
Çavuş
firstline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2012 Feb
Mesajlar: 118
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 0
Rep Puanı : 1
Kıdemi : firstline etkisiz eleman :)
Standart

Alıntı:
lalemnet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Aslında yapılan , evrakların sizin adınıza düzenlenmesi .(yani çok eskiden alınmış bir ruhsat var ama normalde o yere yeniden icafe açmak istesen (yani devir almasan) şartları elverişli olmadığından alamazsınız...) ve belediyeler bunun için para istiyor , adıda bilmem ne oluyor... Kaymakamlık taksi tutup gelse ve taksi ile tekrar dönse , evrak için yaptıkları masraf toplasan 50 tl olmayacak ama 250 TL denetleme komisyon gideri adı altında para istiyor.

Birde bu rakamlar her belediyede değişiyor.

Üsküdar ruhsat yenilemeye (devir ile) işlemi için 500 TL alıyor (yeni açılan bir icafe için 2000 TL)
Kadıköy belediyesi aynı zaman diliminde 1800 TL istiyordu.

Sizde yazarsanız göreceğiz ki her belediye kafasına göre para belirlemiş.


Tüm bunların karşılığında alınan paranın adı hizmet bedeli gibi bir şey...,
o miktarları belediye meclisi belirliyor burda asıl sorun yenıden apartmandan imza istemeleri diyelim adam zamanında imzasını almış açmış aradan 4 yıl geçmış devredecek ama bına ımza vermem derse ne olacak işte sıkıntı bırda yönetmelık dosyadakı evraklar baz alınır desede beledıye yenıden ımza ıstıyor oda bu konuda ne yapıyor HİÇÇÇÇÇÇ BUNDAN ÖNCEKIDE ŞİMDİKDE BİŞEY YAPMIYOR
firstline isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-10-12   #6
Yüzbaşı
biyomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2011 Sep
Mesajlar: 809
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 145
Rep Puanı : 1037
Kıdemi : biyomen Şöhret basamaklarını tırmanıyorbiyomen Şöhret basamaklarını tırmanıyorbiyomen Şöhret basamaklarını tırmanıyorbiyomen Şöhret basamaklarını tırmanıyorbiyomen Şöhret basamaklarını tırmanıyorbiyomen Şöhret basamaklarını tırmanıyorbiyomen Şöhret basamaklarını tırmanıyorbiyomen Şöhret basamaklarını tırmanıyor
Standart

Alıntı:
firstline Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
o miktarları belediye meclisi belirliyor burda asıl sorun yenıden apartmandan imza istemeleri diyelim adam zamanında imzasını almış açmış aradan 4 yıl geçmış devredecek ama bına ımza vermem derse ne olacak işte sıkıntı bırda yönetmelık dosyadakı evraklar baz alınır desede beledıye yenıden ımza ıstıyor oda bu konuda ne yapıyor HİÇÇÇÇÇÇ BUNDAN ÖNCEKIDE ŞİMDİKDE BİŞEY YAPMIYOR
2 sene önce balıkcı sokak 5 /a dan 5 /c ye geçtim arada 1 adet boş dükkan var anlayacanız. belediye ile alakalı her evrakı baştan hazırladım buna kat maliklerinin imzasıda dahil. belediye ve kaymakamlıkda denetledi ama para talepleri olmadı. itfaiye yeni fatura edilmiş yangın tüpü istedi onuda aldıktan sonra onay verdi.
__________________
_____________---
biyomen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-10-12   #7
Yüzbaşı
zbisko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2008 Feb
Mesajlar: 721
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 56
Rep Puanı : 10
Kıdemi : zbisko etkisiz eleman :)
Standart

arkadaşlar imza konusunda bir probleminiz var !...

Aldığınız imzalara dikkat etmeniz gerekiyor...

Olayın ayrıntısı şöyle açıklıyım size.

Eskiden apartmandan imza istenirken apartmanı dolaşıyor
"falanca adresin internetkafe olarak işletilmesince kat maliki olarak onay veriyorum"
şeklinde imza topluyorduk

bu şekilde imza alan arkadaşlar herşekilde devir edebilirler belediyenin söylemine bakmayın...

belediyede uyandı artık o yazıyı isterken;
"falanca adreste XXXXXX şahıslı kişinin internet kafe işletmesine kat maliki olarak onay veriyorum"
şeklinde imza istiyorlar

dolasıyla o izin o şahısa verilmiş oluyor ve yeni şahıs aldığı zaman yeniden imza alması gerekiyor bu durumda odanın da yapabileceği birşey yok...
__________________
Halka Hizmet, Hakka Hizmettir!.
zbisko isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20-10-12   #8
İnternet Kafeci
Stones - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2011 Oct
Mesajlar: 2,127
Tesekkür: 7
Tecrübe Puanı: 100422
Rep Puanı : 1003545
Kıdemi : Stones Bundan iyisi şam da kayısıStones Bundan iyisi şam da kayısıStones Bundan iyisi şam da kayısıStones Bundan iyisi şam da kayısıStones Bundan iyisi şam da kayısıStones Bundan iyisi şam da kayısıStones Bundan iyisi şam da kayısıStones Bundan iyisi şam da kayısıStones Bundan iyisi şam da kayısıStones Bundan iyisi şam da kayısıStones Bundan iyisi şam da kayısı
Standart

Sayfanın en altında, kurumlara ödenecek olan ücretler yazılmıştır. Teşekkürlerini sunanlara rica ederim.
Stones isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-02-13   #9
Er
artinte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2012 Jul
Mesajlar: 29
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 0
Rep Puanı : 1
Kıdemi : artinte etkisiz eleman :)
Standart

Helal olsun harika çalışma teşekkürler.
artinte isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-04-13   #10
Er
scream06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2009 Jun
Mesajlar: 47
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 37
Rep Puanı : 10
Kıdemi : scream06 etkisiz eleman :)
Standart

arkadaşlar bende devretmeyi düşünüyorum ve burda görünce dikkat ettim. devirden sonra tekrar apartmandan izin alma olayını bu gerçekten gerekiyor mu? çünkü apartman da çok ters insanlar var burda cafe olmasını istemeyen ben anlaşsam onlar izin vermeyince devredemiyor muyum şimdi?
scream06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-04-13   #11
Er
scream06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2009 Jun
Mesajlar: 47
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 37
Rep Puanı : 10
Kıdemi : scream06 etkisiz eleman :)
Standart

yok mu kimse kesin ve net bilgi verecek?
scream06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-04-13   #12
Binbaşı
mertpc07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2013 Jan
Mesajlar: 1,339
Tesekkür: 20
Tecrübe Puanı: 441
Rep Puanı : 3943
Kıdemi : mertpc07 İşlenmesi gereken bir mücevhermertpc07 İşlenmesi gereken bir mücevhermertpc07 İşlenmesi gereken bir mücevhermertpc07 İşlenmesi gereken bir mücevhermertpc07 İşlenmesi gereken bir mücevhermertpc07 İşlenmesi gereken bir mücevhermertpc07 İşlenmesi gereken bir mücevhermertpc07 İşlenmesi gereken bir mücevhermertpc07 İşlenmesi gereken bir mücevhermertpc07 İşlenmesi gereken bir mücevhermertpc07 İşlenmesi gereken bir mücevher
Standart

Alıntı:
scream06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
yok mu kimse kesin ve net bilgi verecek?
belediyede adamın varsa herşeyi halledersin
__________________
Dostun üzüntüsüne acı duyabilirsin. Bu kolaydır; ama dostun başarısına sempati duyabilmek, sağlam bir karakter gerektirir.
mertpc07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-04-13   #13
Er
scream06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2009 Jun
Mesajlar: 47
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 37
Rep Puanı : 10
Kıdemi : scream06 etkisiz eleman :)
Standart

yok kardeşim ne gezer belediyede adam
scream06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-04-13   #14
themadturks
themadturks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mesajlar: n/a
Standart

boş verin dönerci açın bunlarla ugrasmayın
  Alıntı ile Cevapla
Alt 16-04-13   #15
Yarbay
kartalnet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2008 Feb
Mesajlar: 1,507
Tesekkür: 1
Tecrübe Puanı: 126
Rep Puanı : 551
Kıdemi : kartalnet Şöhret basamaklarını tırmanıyorkartalnet Şöhret basamaklarını tırmanıyorkartalnet Şöhret basamaklarını tırmanıyorkartalnet Şöhret basamaklarını tırmanıyorkartalnet Şöhret basamaklarını tırmanıyorkartalnet Şöhret basamaklarını tırmanıyor
Standart

scream hangi belediye seniki
__________________
Kardelen
kartalnet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-04-13   #16
Er
scream06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2009 Jun
Mesajlar: 47
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 37
Rep Puanı : 10
Kıdemi : scream06 etkisiz eleman :)
Standart

mamak kardeşim
scream06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-04-13   #17
Yarbay
kartalnet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2008 Feb
Mesajlar: 1,507
Tesekkür: 1
Tecrübe Puanı: 126
Rep Puanı : 551
Kıdemi : kartalnet Şöhret basamaklarını tırmanıyorkartalnet Şöhret basamaklarını tırmanıyorkartalnet Şöhret basamaklarını tırmanıyorkartalnet Şöhret basamaklarını tırmanıyorkartalnet Şöhret basamaklarını tırmanıyorkartalnet Şöhret basamaklarını tırmanıyor
Standart

mamakta 70 m2 nin altındaysa yeniden istiyor yoksa bi sıkıntı yok öyle tekrar al filan diye.
__________________
Kardelen
kartalnet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-04-13   #18
Er
scream06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2009 Jun
Mesajlar: 47
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 37
Rep Puanı : 10
Kıdemi : scream06 etkisiz eleman :)
Standart

yok kardeşim 130 m2
scream06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-04-13   #19
Yarbay
kartalnet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2008 Feb
Mesajlar: 1,507
Tesekkür: 1
Tecrübe Puanı: 126
Rep Puanı : 551
Kıdemi : kartalnet Şöhret basamaklarını tırmanıyorkartalnet Şöhret basamaklarını tırmanıyorkartalnet Şöhret basamaklarını tırmanıyorkartalnet Şöhret basamaklarını tırmanıyorkartalnet Şöhret basamaklarını tırmanıyorkartalnet Şöhret basamaklarını tırmanıyor
Standart

tamam hiç bir sıkıntı olmaz o halde.
__________________
Kardelen
kartalnet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-04-13   #20
Er
scream06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 2009 Jun
Mesajlar: 47
Tesekkür: 0
Tecrübe Puanı: 37
Rep Puanı : 10
Kıdemi : scream06 etkisiz eleman :)
Standart

eyvallah verdiğin bilgi için
scream06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı